Eko łazienka!

Moda na bycie eko już jakiś czas temu przywędrowała do naszego kraju z Zachodu. Nie tylko ze względu na wysokość rachunków za wodę, gaz czy prąd, ale również ze względu na propagowanie oszczędnego stylu życia, który przyczynia się do chronienia naszej planety. Cel jest szczytny, dlatego też coraz więcej osób się do niego przekonuje, również podczas urządzania… swojej łazienki.Energooszczędne ogrzewanie

Chyba nikt z nas nie lubi wychodzić po gorącej kąpieli wprost na zimne kafelki czy też być ‘uderzonym’ falą zimnego powietrza. Komfortem jest korzystanie z ciepłej i przyjemnej łazienki. Niestety, ale ogrzewanie kosztuje sporo, jednak można temu zaradzić. Z pomocą przychodzi grzejnik łazienkowy z programatorem albo modułem oszczędnościowym. Cała sprawa jest niezwykle prosta. Dzięki elektronicznemu programatorowi jesteśmy w stanie ustawiać temperaturę na optymalną w momencie, kiedy łazienka jest użytkowana i zmienić ją na tryb oszczędnościowy nocą i kiedy łazienka jest pusta, na przykład podczas naszych wyjazdów.

Oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody

Oszczędność wody

Rachunki za wodę, podobnie jak za ogrzewanie, często zwalają nas z nóg. Jednak myć się trzeba. Żeby żadna nasza kąpiel nie była podyktowana stresem związanym z wysokimi rachunkami, można zaopatrzyć się w bezdotykowe baterie oszczędnościowe, dzięki którym woda będzie leciała tylko w momencie, kiedy nasze dłonie znajdą się tuż pod nią. Zaraz potem dopływ wody zostaje odcięty. Pomocne mogą się również okazać spłuczki, które mają możliwość zatrzymywania spłukiwania albo też możliwość wyboru ilości wody- mniejsza i większa pojemność. Pomimo tego, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, cała spłuczka nie jest konieczna do spłukania potrzeb fizjologicznych jednej osoby.


Kwestie dodatkowe

Energooszczędne oświetlenie

v Energooszczędne oświetlenie

Chcąc być eko niekonieczne jest inwestowanie w dodatkowe urządzenia, które mają nam pomagać w oszczędzaniu. Swoją przygodę z ekologią możemy zacząć od naprawienia cieknących kranów, praniu w niższej temperaturze, używaniu papieru toaletowego z odzysku, braniu letniego prysznica zamiast gorącej kąpieli, używać dezodorantów bez niebezpiecznego freonu czy zatrzymywać strumień wody podczas mycia zębów czy golenia się. Są to proste zasady, które każdy może wprowadzić do swojego życia, bez konieczności przygotowywania się do tego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *