Stylowa łazienka – nowoczesne kabiny i umywalki

Ciekawe, nowoczesne i praktyczne rozwiązania w łazience. To zawsze atrakcyjny temat. Szczególnie, że nie wszystkie nowości wymagają gruntownych remontów, prac aranżacyjnych na większą skalę. Na pewno warto zastanowić się nad elementami, rozwiązaniami, które nie tylko podnoszą funkcjonalność łazienki, ale także mają korzystny wpływ na wystrój tego pomieszczenia.

kabina

Nowoczesne, stylowe kabiny

Kąpiel parowa w nowoczesnej kabinie
Kąpiel parowa – z całą pewnością większość z nas marzy o takim relaksie na zakończenie ciężkiego dnia czy też na początek miłego weekendu. Jak się okazuje niekoniecznie musimy w tym celu fundować sobie pobyt w eleganckim SPA. Odpowiedzią na oczekiwania amatorów domowych zabiegów SPA jest kabina parowo – hydromasażowa. Jak łatwo się domyślić montaż takiej kabiny zapewni nie tylko nowoczesne, praktyczne urządzenie w naszej łazience. Jest to również element, który podnosi walory estetyczne. Nowoczesne, proste, ale eleganckie – tak można w skrócie opisać design kabin parowych. Oczywiście najistotniejsze są zastosowane tu technologie. Nowoczesne kabiny zapewniają kąpiel parową w szerokim zakresie temperatur, są wyposażone w praktyczny, intuicyjny panel z kilkoma dyszami. Dobroczynny wpływ kąpieli to również możliwości skorzystania z dodatkowych funkcji, np. takich jak chromoterpaia, czyli leczenie kolorami, masaż boczny czy też możliwość kąpieli przy ulubionej muzyce (wbudowany odtwarzacz MP3).

Luksusowe umywalki podłogowe

umywalka

Umywalka stojąca, efektowna i praktyczna

Umywalki stojące podłogowe – pozornie jest to rozwiązanie, które już dość dobrze znamy, za sprawą popularnych umywalek z cokołem. Co ciekawe nowoczesne propozycje to nie tylko stojące umywalki mocowane do ściany, ale coraz częściej element wolnostojący. Dzięki temu mamy sporą dowolność, jeśli chodzi o kształt. Bryła takiej umywalki może być minimalistycznie prosta, ale może też zaskakiwać wyszukaną formą i finezją. Warto również podkreślić, że jednolita, prosta umywalka bez mocowania przy ścianie to ogromna wygoda, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Szczególnie, ze nowoczesne umywalki podłogowe są na ogół pokryte specjalną powłoką polimerową, która jest bardzo gładka i nie absorbuje praktycznie żadnych zanieczyszczeń
Umywalki stojące mogą być okrągłe, kwadratowe, owalne w kształcie stożka, ale mogą również zaskakiwać kolorystyką. Trzeba przyznać, że np. grafitowa albo czarna umywalka prezentuje się bardzo stylowo. Warto również zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonuje się najbardziej luksusowe modele. Poza tradycyjną ceramiką są to głównie nowoczesne technologicznie konglomeraty oraz naturalny kamień. Planując montaż umywalki podłogowej wolnostojącej należy pamiętać o tym, że jej ciężar będzie zdecydowanie większy w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Zfjęcia: Shutterstock, brickeatery.com

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *