Projektowanie łazienki

Pomieszczenie trudne, wymagające sporo pracy, nakładów finansowych i odpowiedniego przygotowania. Mowa oczywiście o łazience, która w każdym domu i mieszkaniu odgrywa bardzo ważną rolę dla każdego domownika, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. Jeśli chcemy zmierzyć się z zaprojektowaniem idealnej łazienki, warto pomyśleć o kilku kwestiach, które skutecznie nam to ułatwią.

Pierwsze kroki

Szkic łazienki
Szkic łazienki

Idąc na zakupy zwykle sporządzamy roboczą listę produktów, które koniecznie musimy kupić. Jadąc na wakacje, sporządzamy listę z rzeczami, które koniecznie musimy zabrać. Przy projektowaniu łazienki również należy zacząć od papieru i ołówka, które posłużą nam do rozrysowania naszej przestrzeni w łazience. Należy bardzo dokładnie się zorientować jakich wymiarów są sanitariaty, które wybraliśmy albo ile miejsca pozostanie na konkretne elementy. Dokładnie rozrysowanie wszystkiego pomoże nam spokojnie przemyśleć, który układ jest najlepszy, czy hydraulik będzie w stanie przenieść dopływ wody na przeciwną ścianę i czy kaloryfer obok pralki będzie dobrze wyglądał.

Funkcjonalność ponad wszystko

Projektując łazienkę łapiemy się na tym, że wciąż powtarzamy, że jest taka maleńka, że nic nie da się z nią zrobić. Faktycznie, często te pomieszczenia nie są imponujących rozmiarów, jednak wszystko da się pogodzić. Nie należy popełniać błędu, który jest niezwykle częsty, a mianowicie nie wybierajmy wszystkich urządzeń najmniejszych rozmiarów, ponieważ w takim wypadku możemy zapomnieć o funkcjonalności.

realizacja projektu łazienki
realizacja projektu łazienki

Prysznic, do którego ledwo jesteśmy w stanie się przecisnąć albo umywalka mikroskopijnych rozmiarów, przy której umycie zębów bez pochlapania podłogi wydaje się być niemożliwe, jest rozwiązaniem błędnym. Dobrze się zastanówmy, co faktycznie może być mniejsze, co nie będzie ujmowało funkcjonalności i praktyczności. Pamiętajmy również, że łazienka to pomieszczenie, które nie składa się tylko i wyłącznie z konkretnych urządzeń i sanitariatów, a również z przestrzeni, która będzie potrzebna do przemieszczania się, do wykonywania czynności pielęgnacyjnych. W związku z tym nie zapomnijmy zaprojektować wolnej przestrzeni, która pozwoli na swobodne poruszanie się i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw naszej nowej łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.