Planujemy remont podłogi w łazience

Podłoga w łazience stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających elementów jej wyposażenia. Przede wszystkim narażona jest na zachlapanie wodą i różnorodne zanieczyszczenia, dlatego powinna być odporna na wilgoć, zabrudzenia jak również działanie środków czyszczących. Biorąc to pod uwagę należy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, którym wyłożymy naszą podłogę.

Tradycyjne płytki podłogowe

Tradycyjne płytki na podłodze

Tradycyjne płytki na podłodze

W większości polskich łazienek wciąż królują, ze względu na swoje liczne zalety, praktyczność i funkcjonalność, tradycyjne płytki, które doskonale sprawdzają się w trudnych i wilgotnych warunkach, a co więcej doskonale komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Na rynku możemy spotkać płytki wykonane z takich materiałów jak: gres, terakota czy klinkier. Każde z nich tworzą niesamowity efekt dając poczucie czystości, ocierającej się niemal o sterylność.

Płytki łazienkowe można łączyć na różne sposoby układając je w niesamowite i nietypowe wzory. W ten sposób nadaje się łazience wyjątkowy i niepowtarzalny styl bądź charakter. Oferta płytek na rynku budowlanym jest ogromna. Zachwycają one potencjalnych klientów kolorystyką, różnorodnymi rozmiarami jak również stylistyką i fakturą.

Do wyboru mamy zarówno tradycyjne płytki podłogowe jak i takie, które swym wyglądem przypominają naturalny kamień, stal, a nawet drewno. Pamiętajmy, by spośród wszystkich dostępnych na rynku płytek do łazienki zawsze wybierać płytki antypoślizgowe. Tylko takie bowiem zapewnią nam podstawowe bezpieczeństwo i pozwolą uniknąć niemiłych niespodzianek po kąpieli lub w trakcie najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podłoga drewniana

Coraz większa liczba osób przeprowadzających generalny remont swojej łazienki rezygnuje z tradycyjnych płytek stawiając przede wszystkim na oryginalność. Ciekawe, dosyć nietypowe i nowoczesne rozwiązanie stanowią podłogi wykonane z drewna wodoodpornego.

Drewniana podłoga w łazience

Drewniana podłoga w łazience

Podłoga drewniana w łazience stanowi ogromny atut, gdyż przede wszystkim, w przeciwieństwie do płytek, jest miła w dotyku dla naszych stóp i ciepła, co jest niezwykle istotne, gdy opuszczamy wannę wypełnioną gorącą wodą lub kabinę prysznicową wypełnioną gorącą parą. Tymczasem spotkanie rozgrzanej stopy z zimnymi płytkami nie zawsze jest przyjemne.

Pamiętajmy jednak, że drewno jest materiałem podatnym na wilgoć i odkształcenia. Jeśli więc decydujemy się na tego typu materiał, powinniśmy zainwestować w drewno wysokiej jakości. Specjaliści szczególnie polecają drewno tekowe oraz bambusowe pokryte specjalnym laminatem, które jest wodoodporne i nie odkształca się pod wpływem wilgoci bądź nadmiernego ciepła. Podłoga drewniana daje nie tylko wrażenie przytulności i ciepła, ale również jest łatwa w utrzymaniu czystości i higieny w całej łazience.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *