Ekonomiczne i efektowne wykładziny podłogowe do łazienki

Remont, renowacje, wykończenie łazienki nie zawsze musi oznaczać wysokie koszty, dużo pracy albo rezygnację z efektownej aranżacji. Doskonałym przykładem może być tu zastosowanie np. elastycznej wykładziny PCV jako materiału na łazienkową podłogę. Wbrew pozorom nie zawsze rozwiązanie tańsze oznacza gorsze, mniej trwałe i ładne.

Wykładzina w łazience – dobre rozwiązanie

Wśród argumentów za wykładziną w łazience na pierwszy plan wysuwa się oczywiście cena, jest to materiał o wiele tańszy na etapie zakupu, ale także jeśli chodzi o układanie. Przede wszystkim można to zrobić samodzielnie, bez zatrudniania fachowców. Poza tym nie ma konieczności generalnych remontowych działań, skuwania starych płytek itp. – wykładzinę układa się szybko i łatwo. Nowoczesne wykładziny łazienkowe są naprawdę ładne i odznaczają się wysoką trwałością oraz odpornością.

remont
Wykładzina – łatwy montaż, niskie koszty

Jaka wykładzina do łazienki?

Ze względu na specyfikę elastycznych wykładzin praktycznie każda może być zastosowana w łazience. Jednakże, aby wybrać trwałą i estetyczną warto wziąć pod uwagę pewne kryteria. Wykładzina łazienkowa powinna być bardziej wytrzymała i odporna na wilgoć. Wybieramy też wykładziny odporne na działanie środków chemicznych oraz detergentów, których w łazience używa się znacznie częściej niż w innych pomieszczeniach. Kolejny istotny aspekt to bezpieczeństwo, a zatem wykładzina powinna być pokryta warstwą antypoślizgową. Zwracamy też uwagę na grubość i grubość warstwy ścieralnej – im wyższa, tym lepiej. Warto też sprawdzić czy można ją układać na ogrzewaniu połogowym.

łazienka
Wykładzina powinna być trwała, odporna i antypoślizgowa

Rodzaj wykładzin

Na podłogę w łazience wybiera się gumoleum (wykładzina elastyczna z dodatkiem PCV) albo linoleum. Jeśli chodzi o wykładziny elastyczne mogą być:

  • polipropylenowe – najbardziej odporne na uszkodzenia
  • poliamidowe – trwałe, zwłaszcza na uszkodzenia mechaniczne
  • poliestrowe – są także odporne na ogień

Wykładziny elastyczne te mogą być również jednorodne (bardziej trwałe, nie nasiąkają wodą) i wielowarstwowe.

Linoleum to wykładzina wykonana z włókien organicznych, jest więc biodegradowalna, przyjazna dla środowiska. Ten bardzo estetyczny materiał na podłogę jest też odporny na uszkodzenia i nie elektryzuje się.

wykładziny
Rodzaje i wzory – jest w czym wybierać

Ciekawe wzory

Nowoczesne wykładziny to także interesujące wzornictwo. W łazienkach często stosuje się wykładziny, które mają imitować kafelki, mozaikę, kamienne posadzki a nawet  drewno. Dobrze prezentują się też jednolite kolory albo efektowne motywy roślinne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.