Nowoczesna i praktyczna kabina walk-in

Stylowa, modna i praktyczna łazienka – dla wielu osób niezbędnym elementem jest nowoczesna kabina prysznicowa. Coraz częściej wybór pada na efektowne rozwiązanie, jakim jest kabina walk-in.

Charakterystyka kabiny walk – in

Najprostszy opis to po prostu kabina, na którą składają się szklane ścianki bez drzwi i tradycyjnego brodzika. W przypadku tradycyjnej kabiny mamy do czynienia z konstrukcja, w której są części stałe (ścianki) i mobilne (drzwi). W kabinach prysznicowych typu walk-in są tylko nieruchome tafle szkła – to częściowo otwarta przestrzeń, bez drzwi. Ściany nie są połączone, aby można było wejść do wnętrza. Najczęściej w takich kabinach nie ma brodzika, dzięki czemu tworzą one prosty, uniwersalny element aranżacji. Ewentualnie spotyka się rozwiązania, w których kabina ma wewnątrz minimalistyczny, płaski brodzi z odpływem liniowym. Kabina może składać się z trzech tafli szkła, jeśli jest wolnostojąca, dwie – jeśli stoi przy ścianie, jedną – w narożniku łazienki.

łazienka
Kabina walk-in pasuje do każdej aranżacji

Mocne strony kabiny walk-in

Kabina prysznicowa typu walk-in jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, ze względu na niebanalny design i wiele zalet:

  • zajmuje mniej miejsca wizualnie i realnie
  • nie rzuca się w oczy i nie zaburza wystroju łazienki, niezależnie od stylistyki – jest lekka, prosta, minimalistyczna i uniwersalna
  • łatwo do niej wejść i wyjść ze względu na brak progu czy wysokiego brodzika – doskonałe rozwiązanie dla dzieci, osób starszy i z ograniczoną sprawnością ruchową
  • łatwość utrzymania w czystości – proste tafle, brak zawiasów czy rolek i zakamarków, które wymagałaby dokładnego czyszczenia.
kabina
Prosta, niewidoczna, uniwersalna konstrukcja

Minusy modnych kabin walk-in

Jak każde rozwiązanie aranżacyjne, również kabina walk – in ma pewne mankamenty i ograniczenia, m.in.:

  • dostosowanie łazienki do prysznica bez brodzika (odpływ)
  • konieczność dokładnego, odpowiedniego wypoziomowania posadzki (odpływ liniowy powinien być poniżej poziomu posadzki – najlepiej, aby spadek wynosił około 1,5 cm)
  • zabezpieczenie podłogi przed wilgocią
  • duża wydajność odpływu
  • więcej wilgoci w łazience
  • konieczność odpowiedniego przygotowania systemu wentylacyjnego
  • odpowiednie nagrzanie całego pomieszczenia, ze względu na brak drzwi w kabinie.
projekt
Kabina walk-in wymaga odpowiednio przygotowanej łazienki

Wybierając kabinę walk – in warto zwrócić szczególna uwagę na kwestię montażowe (odpływ, wypoziomowanie). Istotną kwestią jest też rodzaj szkła, z jakiego wykonane są jej ściany. Najlepiej jeśli będzie to wysokiej jakości szkło hartowane, dodatkowo pokryte powłoka polimerowa, która zapobiega osadzaniu się kamienia i nieestetycznym zaciekom.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.