Słuchawka prysznicowa – stylowa i funkcjonalna

Nie od dziś wiadomo, że udana aranżacja i praktyczna łazienka to dbałość o każdy szczegół. Dlatego zwracamy uwagę na jakość oraz wzornictwo również w przypadku takich elementów, jak słuchawka prysznicowa. Tym bardziej, że ma ona wpływ nie tylko na funkcjonalność, ale także na estetykę kabiny czy baterii przy wannie. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, możemy korzystać z różnych funkcji (np. relaksująca deszczownica) i dopasować stylistykę do łazienki retro, industrialnej lub glamour.

Słuchawki prysznicowe tradycyjne i wielofunkcyjne

Najprostszy i wciąż popularny model słuchawki jest zbudowany z korpusu i główki. Ewentualne dodatkowe funkcje wynikają z budowy główki, począwszy od mechanizmu, który reguluje liczbę strumieni wody. W standardowych prostych modelach możemy zmieniać tylko tę funkcję.

O wiele więcej oferują nam słuchawki prysznicowe wielofunkcyjne. Możemy w nich zmieniać natężenie, ciśnienie strumieni, co pozwala np. na intensywny masaż ujędrniający czy kojący, relaksujący natrysk zmieniając tryb pracy. Do wyboru mamy m.in.:

  • deszczownicę, która zapewnia delikatny, orzeźwiający i szeroki strumień wody,
  • hydromasaż, w którym strumień jest pulsacyjny, pobudza i regeneruje,
  • mgiełka wodna – delikatny, rozproszony strumień wody.
deszczownica
Relaksująca kąpiel – deszczownica

Praktyczny system anti-calc

Decydując się na zakup dość kosztownej słuchawki wielofunkcyjnej, warto wybrać model z systemem anti-calc. Zapewnia on ochronę przed osadzaniem się kamienia. Pamiętajmy, że osadzający się kamień nie tylko negatywnie wpływa na estetykę urządzenia, ale także osłabia jej działanie – przepływ wody i trwałość produktu. W słuchawkach z systemem anti-calc stosuje się mechanizm wyposażony w specjalne silikonowe gumki umieszczone m.in. przy otworach w główce słuchawki, z których łatwo usunąć osad. W niektórych modelach w otworkach są też plastikowe bolce, których zadaniem jest oczyszczanie z pozostałej w słuchawce wody.

anti
System anti – calc zapobiega osadzaniu sie kamienia

Słuchawki prysznicowe – design ma znaczenie

Słuchawka do prysznica powinna być praktyczna, funkcjonalna, ale jest też elementem aranżacji łazienki. Dlatego zwracamy uwagę na estetykę wykonania oraz na styl, wzornictwo. Jeśli chodzi o kolorystykę – słuchawki są najczęściej w kolorze chromu albo satynowane, ale znajdziemy tez modele czarne, białe, a nawet w kolorach niestandardowych.

Nie zapominamy też o stylistyce całego wnętrza i armatury. Możemy wybrać słuchawkę inspirowaną retro, nowoczesną, industrialną, klasyczną. W sklepach znajdziemy zarówno słuchawki ozdobne – w nurcie vintage, jak i proste o opływowym, okrągłym kształcie albo kwadratowe. W minimalistycznych wnętrzach stosuje się słuchawki o płaskiej główce, a także nietypowe formy geometryczne Nowoczesne słuchawki wykonane są najczęściej z chromowanego metalu albo wysokiej jakości tworzyw sztucznych zapewniających trwałość.

prysznic
Zwracamy uwagę na wzornictwo, estetykę wykonania

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.