Hydromasaż w wannie – cz.2

Wiemy już co nieco na temat instalacji wanny z hydromasażem. Ale przy wyborze konkretnego modelu będziemy kierować się przede wszystkim korzyściami, jakie dają nam kąpiele „z bąbelkami”. Warto zatem wiedzieć więcej na temat możliwości nowoczesnych urządzeń.

Zalety hydromasażu
Nie od dziś wiadomo, że masaż wodny ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Poza relaksem jest też sprzymierzeńcem w terapiach chorób układu krążenia, mięśni, pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych, kręgosłupa. Działa również ujędrniająco na skórę, nawilża, koi nerwy, odpręża, czyli same korzyści. Co ciekawe duże znaczenie ma też temperatura kąpieli:
• zimna kąpiel w temperaturze do 30°C – pobudza krążenie i przyspiesza przemianę materii, orzeźwia i działa przeciwbólowo; nie dłuższa niż 15 minut;
• kąpiel w temperaturze obojętnej 33–36°C – uspokaja, rozluźnia, zmniejsza napięcie mięśni; czas trwania ok. 20 minut;
• kąpiel ciepła, w temperaturze 37–38°C – ma działanie rozkurczowe, nasenne, poprawia pracę układu krążenia; do 20 minut.

masaż wodny

Dobroczynny masaż wodny

Ilość ma znacznie
Różnorodność masaży zależy od ilości dysz, a zatem im więcej – tym większe możliwości. Zwracamy także uwagę na ich rozmieszczenie, powinny masować odpowiednie rejony ciała: plecy, kark, ramiona, nogi, stopy. Dobrym rozwiązaniem są wanny z siedziskiem wyposażone w dodatkowe dysze masujące kręgosłup lędźwiowy i krzyż. Standardowo wanny mają od 6 do 10 dysz, co zapewnia naprawdę kompleksowy prozdrowotny, relaksujący masaż. Najdroższe, nowoczesne modele mogą być wyposażone nawet w 30 dysz.

dysze masujace

kluczowe znaczenie ma ilość i rozmieszczenie dysz

Masaż wodny i powietrzny
W modelach tańszych możemy skorzystać tylko z masażu wodnego, te droższe zapewnią również masaż powietrzny. Masaż wodny, czyli popularne bicze wodne, to nic innego jak strumienie wody pod odpowiednim ciśnieniem skierowane w określone obszary ciała. Masaż powietrzny, zwany też kąpielą perełkową, to powietrze tłoczone do wanny specjalną dmuchawą przez dyszę albo z komory w dnie wanny.

wanna z podświetlenie

Efektowne podświetlenie dna

Wanny z dodatkami
Nowoczesne wanny z hydromasażem to również wiele interesujących dodatkowych funkcji podnoszących komfort kąpieli oraz ułatwiających eksploatację wanny. Na uwagę zasługuje np. możliwość zaprogramowania filtrów na każdy dzień tygodnia, automatyczne ozonowanie, zaawansowane systemy filtracji (filtr piaskowy, rynna przelewowa). Przyjemność z zażywanej kąpieli wzrasta, jeśli mamy dodatkowo podwodne oświetlenie halogenowe, radio, cd, ekran czy urządzenie do chromoterapii.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *