Montaż tradycyjnego parawanu nawannowego

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się kabiny prysznicowe. Są one bowiem rozwiązaniem ekonomicznym, a do tego zajmują niewiele miejsca w łazience. Wiele osób lubi jednak od czasu do czau zanurzyć się w wannie pełnej gorącej i pachnącej pianą wody, dlatego mają poważny dylemat: wanna czy prysznic. Tymczasem idealnym rozwiązaniem może być połączenie tych dwóch elementów sanitarnych, dzięki czemu uzyskujemy efekt dwa w jednym. Chcąc jednak uchronić się przed każdorazowym zalewaniem podłogi oraz urządzeń i dodatków łazienkowych w czasie kąpieli, warto zaopatrzyć się w parawan nawannowy.
Parawan nawannowy – łatwy w montażu

Parawan nawannowy jednoczęściowy
Parawan nawannowy jednoczęściowy

Na rynku wybór parawanów nawannowych jest niezwykle bogaty i szeroki, stąd też zakup tego elementu wyposażenia naszej łazienki zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji, oczekiwań i pomysłowości. Montaż parawanu nawannowego nie należy do skomplikowanych czynności. Nie wymaga też dużych nakładów finansowych czy specjalistycznych narzędzi.

Większość producentów dołącza do swoich produktów nie tylko podstawowe elementy, ale również dokładną instrukcję obsługi i montażu, stąd też czasami wystarczy dostosować się do wszystkich poleceń producenta, a instalacja urządzenia zakończy się pełnym sukcesem i pozwoli cieszyć schludnym, czystym, a przede wszystkim suchym wnętrzem naszej łazienki. Zdecydowana większość osób decyduje się na parawany nawannowe z tradycyjnym montażem z użyciem śrub i wkrętów, choć na rynku możemy spotkać również urządzenia instalowane bez tych elementów.
Montaż – krok po kroku
Parawan nawannowy trójczęściowy
Parawan nawannowy trzyczęściowy

Tradycyjna instalacja parawanu nawannowego opiera się na przymocowaniu profilu bądź śrub do ściany, dlatego niezbędne będzie wywiercenie otworów w płytkach. Przy wierceniu otworów należy zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić płytek, które wbrew pozorom są delikatne i łatwo pękają pod zbyt mocnym naciskiem.

Istotną rolę podczas wykonywania zadania odgrywa odpowiednie wypoziomowanie tzw. punktów mocowania oraz montaż kołków, dzięki czemu przesuwanie urządzenia podczas codziennych kąpieli nie będzie stanowiło większego problemu i unikniemy zacinania się.

Pamiętajmy również, by zachować określoną odległość między dolną częścią parawanu a krawędzią wanny. Jeżeli zamontujemy parawan zbyt nisko, pozostawiając niewielką szczelinę, urządzenie może działać z oporem i zacinać się. W przypadku natomiast zbyt dużej szczeliny, woda będzie przedostawała się na zewnątrz i parawan okaże się bezużyteczny.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.