Bidet – potrzebny czy zbędny?

Najważniejszymi elementami w każdej łazience jest oczywiście umywalka, muszla klozetowa, wanna lub prysznic. Jest to standard bez którego nikt z nas nie wyobraża sobie łazienki, czy to w bloku wielorodzinnym, czy też w domu. Jednak w aranżacjach łazienkowych, coraz częściej możemy widzieć, że na wyposażeniu pojawia się również bidet. Często budzi on podobne kontrowersje jak i pisuar. Czy bidet jest niezbędnym elementem w domowej łazience?

Zalety posiadania bidetu

Bidet kompatybilny z muszlą klozetową

Bidet kompatybilny z muszlą klozetową

Każdy kto choć raz miał okazję korzystać z bidetu, szybko stwierdza, że jest to bardzo wygodna forma dbania o higienę osobistą, szczególnie kiedy nie chcemy brać długiej kąpieli albo też prysznica. Bidet swoim kształtem najczęściej przypomina muszlę klozetową. Różnica jest w tym, że posiada niewielki kranik, który jest w całej konsytuacji najważniejszy. Służy on przede wszystkim do dbania o higienę intymną, nawet po każdorazowym skorzystaniu z ubikacji. Jest to niesamowity komfort, dla którego warto przemyśleć słuszność jego montowania i w naszym domu. Ponadto należy pamiętać, że bidet jest idealny dla małych dzieci, dla których wysokość jest idealna i nie potrzebują pomocy rodziców żeby na przykład umyć ręce. Osoby, które posiadają wyłącznie prysznic z niskim brodzikiem lub zupełnie bez brodzika, bidet używają do ‘namaczania’ poplamionych ubrań.

Czy to się opłaca?

Pomimo tego, że bidet jest zwykle niezbyt dużych rozmiarów, to trzeba dobrze przemyśleć kwestię czy nie ‘zagraci’ nam przestrzeni w łazience. Również trzeba uwzględnić ich koszty w ogólnym rozliczeniu dotyczącym remontu łazienki. Ceny samej miski bidetowej rozpoczynają się już od około dwustu złotych, jednak należy wziąć pod uwagę, że trzeba również kupić stelaż na którym go zamontujemy, przewody wodne, a także akcesoria poboczne, takie jak np. wieszak na ręcznik czy dozownik do płynu do higieny intymnej, który ułatwi korzystanie z tego urządzenia.

Bidet w eleganckiej łazience

Bidet w eleganckiej łazience

Mimo, że bidety nie są popularne i rzadko spotykamy je w łazienkach, warto się nad nimi zastanowić. Tak naprawdę jest to urządzenie, które może ułatwić nam życie i każdy domownik będzie go używał według swoich potrzeb. Kobiety dzięki niemu mogą o higienę dróg moczowo-płciowych, osoby starsze nie muszą się martwić o wygodę (mogą swobodnie usiąść na bidecie), a dzieci swobodnie będą myły rączki bez pomocy dorosłych (bidet jest umiejscowiony stosunkowo nisko). Jeśli nie przerażają nas koszty, które i tak w ogólnym rachunku są niewielkie, a także dysponujemy odpowiednią przestrzenią, to jest to opcja, która być może zaspokoi nasze wymagania i zmieniające się potrzeby.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *