Łazienka z luksferami

Wykorzystuje się je w łazienkach jako obudowy kabin prysznicowych czy element wystroju wnętrza, który dodatkowo ma dostarczać odrobinę światła. Idealnie się sprawdzają w pomieszczeniach, w których nie ma okien, a ściany wydają się być ‘smutne’. Luksfery czy pustaki szklane wciąż są popularne, a producenci rozpieszczają kolejnymi kolorami, nietypowymi kształtami i fakturami, którymi możemy tworzyć niepowtarzalny klimat.

Wady i zalety luksferów

Łazienka z luksferami

Łazienka z luksferami

Kojarzone z czasami PRL, kiedy wykorzystywano je na klatkach schodowych, w sklepach i barach. Nie były uważane za coś pięknego ani tym bardziej ozdobnego. Z biegiem lat i zmianą postrzegania pewnych kwestii, ludzie zaczęli łączyć trendy, dostrzegać piękno w czymś co do tej pory było brzydkie. Tak samo jest z luksferami, które obecnie królują w nowoczesnych łazienkach – zyskują nowe życie. Luksfery posiadają szereg zalet i wad, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dostarczają światła do pomieszczeń zaciemnionych, można je układać prosto i po łuku, co dodatkowo sprawi, że aranżacja stanie się jeszcze ciekawsza. Bardzo dobrze izolują termicznie i akustycznie, ponadto są odporne na wilgoć i temperaturę. Jeśli chodzi o wady, to przede wszystkim należy pamiętać o bardzo ostrożnym transporcie, a także o fachowym i rzetelnym montażu, który sprawi, że ostateczny efekt będzie zachwycający.

Kolory i kształty

Oryginalne luksfery

Oryginalne luksfery

Niegdyś luksfery były dostępne w odcieniu przezroczystym i ewentualnie blado zielonym. Obecnie możemy przebierać i dobierać kolory wedle naszych upodobań, konkretny styl łazienki i drugiego pomieszczenia, z którym luksfery będą ‘sąsiadować’. Odcienie bursztynowe, pastelowe typu brzoskwinia czy turkus, a także czerwień, zieleń i szarości to te kolory, które cieszą się największą popularnością. Również faktura może być zróżnicowana – w prążki, zmatowiona, tęcza, fale czy bąbelki. Jeśli chodzi o kształty, to najczęściej kupowane są luksfery prostokątne, ale na rynku możemy dostać też kwadratowe, trójkątne, a nawet okrągłe.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *