Tapeta w łazience

Zastanawiając się jak powinna wyglądać nasza idealna łazienka, wymyślamy przeróżne koncepcje, które zmieniają się niczym w kalejdoskopie pod wpływem opinii innych ludzi, konfrontowania cen, chęci spróbowania czegoś innego, nowych trendów czy wielu innych powodów. Bez względu na to, na co się zdecydujemy, powinniśmy zawsze być pewni swoich wyborów, szczególnie, że remont łazienki przeprowadza się raz na kilka albo na kilkanaście lat. Chyba, że do ozdabiania ścian wybierzemy… tapety.

Trwałość tapet w łazience

Kolorowa tapeta dla dzieci

Kolorowa tapeta dla dzieci

Planując położenie tapet w naszej łazience musimy się przyjrzeć wszystkim możliwościom. Trzeba postawić na nieco grubsze aniżeli papierowe. Dobrze sprawdzą się tapety winylowe, które są odporne zarówno na wodę jak i środki chemiczne. Z kolei tapety z włókna szklanego są nieco grubsze, posiadają różne sploty, a ich odporność na wodę i uszkodzenia mechaniczne jest niezwykle wysoka. Tapety tego typu spokojnie można malować, jednak konieczne jest użycie specjalnych farb do pomieszczeń typu łazienka czy kuchnia, w których panują nieco inne warunki.

Tapeta- hit czy kit?

Pomimo tego, że na rynku remontowo budowlanym wciąż przeplatają się różne style, niektórzy nie do końca są przekonani o słuszności przyklejania tapet w łazience, czyli w miejscu, w którym panuje zdecydowanie duża wilgotność. Dla niektórych jest to kwestia nie do przejścia pod względem technicznym- uważają, że to gres i glazura są najodpowiedniejszymi i najtrwalszymi materiałami. Dla innych jest to kwestia nie do przejścia pod względem samej stylistyki.


Mnogość wzorów

Tapeta imitująca drewno

Tapeta imitująca drewno

Zwolennicy nowoczesnych tapet mogą liczyć na ogromny wybór w kolorach i wzorach, które coraz rzadziej przypominają klasyczne, czasami nieco nudne tapety. Również ich modyfikacje skłaniają nas do przemyśleń, czy aby na pewno nie zafundować sobie takiej ozdoby ściany, która będzie elementem dekoracyjnym, na który zwrócą uwagę wszyscy nasi goście odwiedzający to pomieszczenie. Należy również pamiętać o tym, że tapety mogą nam pomóc, w stosunkowo łatwy sposób sprawić, żeby nasza łazienka została na przykład wydłużona, optycznie powiększona czy też kojarzona z konkretnym stylem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *