Rodzaje oświetlenia do łazienki

W łazience każdego dnia wykonujemy wiele zabiegów pielęgnacyjnych wymagających odpowiedniego oświetlenia: golenie czy wykonanie perfekcyjnego makijażu. Niestety wiele osób umieszcza lampki światło w przypadkowych, nieodpowiednich miejscach. Oświetlenie w łazience pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale również jest ciekawym elementem dekoracyjnym, nadaje wnętrzu przytulnej atmosfery czy oryginalnego wyglądu. Obecnie mamy do wyboru kilka rodzajów oświetlenia, które odpowiednio zamontowane tworzą ciekawe rozwiązania.
Oświetlenie sufitowe
Oświetlenie sufitowe punktowe

Oświetlenie sufitowe punktowe

Standardowym, praktycznym i najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem, stosowanym w większości polskich łazienek jest oświetlenie sufitowe z jedną dużą lampą po środku. Coraz więcej osób decyduje się jednak na oświetlenie punktowe, które zwykle instaluje się w suficie podwieszanym z wykorzystaniem lampek ledowych. Największą zaletą tego rodzaju oświetlenia jest oszczędność, gdyż lampki ledowe zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki czy lampki.

Dodatkowo, decydując się na żarów ledowe, mamy możliwość wyboru określonego, ulubionego koloru. Instalacja oświetlenia w suficie podwieszanym jest prosta i nieskomplikowana, a przy tym niezwykle praktyczna i doskonale oświetla całą łazienkę.

Wystarczy umiejętnie umieścić w suficie żarówki w strategicznych i najważniejszych dla nas punktach. Co więcej oświetlenie punktowe w suficie podwieszanym daje niesamowity efekt i sprawdzi się zarówno w dużej jak i małej łazience.

Dodatkowe oświetlenie
Przykładowe oświetlenie akcentowe

Przykładowe oświetlenie akcentowe

Każdego dnia wiele czasu poświęcamy na golenie lub wykonanie idealnego makijażu, dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie lustra. W tej kwestii mamy ogromny wybór na rynku, stąd też wszystko zależy od naszej wyobraźni, inwencji oraz pomysłowości. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się lampy halogenowe, a także panele świetlne, które w dużej mierze pełnią funkcje dekoracyjne. Na rynku możemy również spotkać tzw. oświetlenie akcentowe mające na celu podkreślenie poszczególnych elementów, mebli czy urządzeń w naszej łazience, ich wyjątkowego charakteru jak również oryginalnego kształtu i wzoru.

Bardzo ważnym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie lustra, gdzie dokonujemy najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wymagających precyzji oraz dokładności, a więc jasnego, wręcz ostrego światła, które równomiernie oświetli naszą twarz w trakcie codziennego golenia lub wykonywania makijażu. W tym przypadku mamy do wyboru różnorodne kinkiety z otwartymi lub zamkniętymi kinkietami o różnym stopniu natężenia światła, a także tzw. świetlówki.

Bardzo popularne staje się także tzw. oświetlenie nastrojowe czyli lekko przyciemnione, które najczęściej montuje się pod wanną bądź prysznicem. Oświetlenie nastrojowe pozwala na kojącą, relaksującą kąpiel w wannie wypełnionej po brzegi gorącą wodą z pianą. Całości z pewnością dopełnią zapachowe świeczki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *