Prowansalska łazienka

Styl ten zachwyca urokliwymi dodatkami, wszechobecną naturalnością i jasnymi barwami połączonymi z kwiecistymi i pastelowymi zdobieniami. Prowansja przywołuje na naszych twarzach przyjemne uczucia, zapachy czy wspomnienia, nawet jeśli nigdy nas tam nie było. Jeśli podobają nam się takie wnętrza i chcielibyśmy je mieć tylko dla siebie, to warto się zastanowić nad łazienką w stylu prowansalskim, która będzie elegancka, lekka i odpowiednia dla osób romantycznych.


Drewno i tynki strukturalne

Drewno i jasne barwy w prowansalskiej łazience

Drewno i jasne barwy w prowansalskiej łazience

Naturalny wygląd bardzo często jest kojarzony z drewnem i ścianami, które wyglądają jakby nie były wykończone. W tym temacie idealnie sprawdzą się tynki strukturalne, gołe cegły odmalowane na jasny kolor, które po odpowiednim zaimpregnowaniu będą nadawały się do wilgotnego pomieszczenia jakim jest łazienka. Ściany w takiej łazience winny być surowe, niedokładnie wykończone, co będzie sprawiało, że są stare, ale dokładnie w takim stylu, o jaki nam chodzi. Jeśli chodzi o kolory to w Prowansji nie może zabraknąć różnych odcieni fioletu, który kojarzony jest z wrzosem i popularną lawendą. Kolor ten powinien pojawić się w dodatkach, ponieważ całość mogłaby okazać się mdła i wręcz przytłaczająca. Cała reszta w odcieniach bieli, delikatnej szarości, kremu i kości słoniowej, będzie idealnym podkładem dla wspomnianego pastelowego fioletu.

Stylizowane dodatki

Styl prowansalski często kojarzony jest również z nieco rustykalnym i romantycznym, którzy sprawia, że całość powinna być ciepła, wyzwalać pozytywne emocje i być nieco ‘przestarzała’. W związku z tym idealnie sprawdzą się stylizowane krany czy stópki od wanny, które dodadzą cudownego charakteru. Również duże lustro z fikuśnymi zawijasami będzie idealny w takim pokoju kąpielowym.

Stylizowany kran

Stylizowany kran

W prowansalskiej łazience nie może zabraknąć motywów kwiatowych, które są niezwykle ważne. Mogą pojawić się na pojemniczku na mydło i szczoteczki, a także na szafce z ręcznikami. Dobrze jest też pomyśleć o drewnianych meblach, które w dosyć prosty sposób możemy sami odnowić- przemalować na jasny kolor i przy pomocy sztuki decoupage ozdobić dowolnymi wzorami.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *