Podwójne rozwiązania w łazience

Łazienka to miejsce wyjątkowe i szczególne, nie tylko w kwestii czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, nie tylko w kwestii intymności, której oczekujemy, ale również w kwestii ‘kolejek’ do łazienki. Każdy z nas, przynajmniej raz miał wątpliwą przyjemność wyczekiwać pod drzwiami łazienki, aż osoba w niej przebywająca, wyjdzie z niej. Fakt ten jest frustrujący tym bardziej, kiedy powtarza się każdego ranka. Jednym z możliwych wyjść jest zaopatrzenie się w … podwójne sanitariaty.

Podwójne umywalki

Podwójne umywalki
Podwójne umywalki

Zapewnienie sobie komfortu podczas codziennej toalety będzie wiązało się z zakupem podwójnej umywalki, która może być nieoceniona, szczególnie podczas poranków, kiedy to większość domowników nie narzeka na zbyt wiele wolnego czasu. Oczywiście żeby to było możliwe, należy dobrze się zorientować czy posiadamy na to miejsce i czy większa umywalka nie będzie kolidowała z innymi akcesoriami łazienkowymi. Ile będziemy potrzebowali miejsca? W przypadku wyboru dwóch pojedynczych umywalek musimy dysponować powyżej jednego metra ściany, natomiast popularniejsze rozwiązanie to wybór jednej bryły z dwoma wgłębieniami- od 90 do 120 cm.

Podwójny prysznic czy duża wanna

Kąpiel jest równie ważna jak mycie w umywalce, dlatego też należy się dobrze zastanowić czy chcemy mieć komfort relaksu w dużej wannie narożnej czy też postawimy na sporych rozmiarów prysznic, który spokojnie pomieści dwie osoby naraz. Generalnie to od nas i przede wszystkim naszych potrzeb zależy ostateczny wybór, który często jest również dyktowany kwestiami technicznymi, a więc miejscem jakim dysponujemy. W najbardziej komfortowej sytuacji znajdują się osoby, które na brak miejsca nie narzekają i mogą pozwolić sobie zarówno na prysznic, jak i wygodną wannę.

Wanna z gotowym panelem
Duża wanna dla dwojga

Podwójna cena?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że remont i nowa aranżacja każdej łazienki jest bardzo dużym wydatkiem. W związku z tym, kiedy myślimy o podwójnych sanitariatach, zastanawiamy się czy to podwójnie kosztuje? Otóż okazuje się, że niekoniecznie. Oczywiście wszystko uzależnione jest od użytych materiałów, producenta, a także aktualności kolekcji. Warto poszukać w internecie informacji na temat sanitariatów, które dobrze się sprawują, a nie zrujnują naszego remontowego budżetu, który zwykle jest bardzo mocno napięty.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.