Meble do łazienki – stylowo i praktycznie

Łazienka wyremontowana, odświeżona. Ściany, podłogi, urządzenia sanitarne – wszystko jak należy i na miejscu. Ale to przecież nie wszystko… W nowoczesnych łazienkach, które są nie tylko praktyczne, ale także stylowe, ciekawie zaaranżowane, ważną rolę odgrywają również meble.

pomiar

Należy dokładnie wymierzyć miejsce na meble

Ile mamy miejsca…
Zanim zabierzemy się za poszukiwanie i wybór odpowiednich mebli należy dokładnie wymierzyć łazienkę – a konkretnie miejsca, które możemy wykorzystać na wstawienie mebli. Pamiętamy przy tym o pozostawieniu odpowiedniej przestrzeni wokół wanny, umywalki, WC. Warto wykorzystać wszelkie wnęki, praktyczne narożniki. Pod uwagę bierzemy miejsca na meble stojące oraz wiszące.

szafka

Wybieramy meble przeznaczone do łazienki

Meble do łazienki
Wybór mebli to z jednej strony kwestia stylistyki, estetyki i wzornictwa, z drugiej zaś praktycznej strony pamiętajmy o tym, że chodzi o łazienkę, czyli miejsce, w którym panują specyficzne warunki (wilgotność, bliskość źródeł wody). A zatem zwracamy oczywiście uwagę na kolorystykę, design (a mamy dziś w czym wybierać). Nie zapominamy jednak o tym, że meble do łazienki muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, a niektóre z nich wymagają dodatkowego zabezpieczenia. W łazienkach wykorzystujemy dziś różne materiały. Szkło, metal, kamień są naturalnie odporne, ale już np. drewno powinno być pokryte warstwą ochronną (np. lakier poliuretanowy albo specjalna folia). Zwracamy także uwagę na okucia i zawiasy, które muszą być odporne na rdzę.

meble

Wybór mebli zależy od charakteru i stylistyki wnętrza

Jakie meble ustawiamy w łazience
Podstawowy element to różnego rodzaju szafki łazienkowe. Najczęściej wybieramy:
• szafki dopasowane do umywalki
• szafki wiszące
• szafki stojące.
Praktyczne szafki są wyposażone w półki, szufladki, schowki. Mogą być to mele otwarte albo z drzwiczkami. Warto wybrać szafki z nóżkami, dzięki czemu łatwo będzie utrzymać pod nimi czystość.
Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są tzw. słupki łazienkowe stanowiące dopełnienie szafek. Mają różną wysokość (nawet do 185 cm) i różną ilość drzwiczek. W praktycznych słupkach bardzo często umieszczane są kosze na pranie.
W łazienkach sprawdzają się także meble zarezerwowane niegdyś dla innych pomieszczeń. Takie jak np. łazienkowe komody, które składają się np. z dwóch szafek i szuflady. Pamiętajmy jednak, aby wybierać meble zaprojektowane do łazienek, a nie np. komodę do sypialni. W stylowych salonach kąpielowych wybór mebli to o wiele większe możliwości, stawiamy w nich wygodne fotele, toaletki, stoliki, regały, pufy, a nawet małe biblioteczki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *