Urządzamy dużą łazienkę ze smakiem

Metraż naszej łazienki nie jest obojętny, szczególnie kiedy zabieramy się do szczegółowego planowania i zastanawiamy się jak powinna wyglądać, co powinno się w niej znaleźć i w jakiej konfiguracji. Polacy najczęściej narzekają na małą ilość miejsca- dotyczy to przede wszystkim mieszkań blokowych. W związku z tym nowością jest, kiedy czytamy poradniki o tym, jak urządzić dużą łazienkę, która nie byłaby zagracona, a przede wszystkim funkcjonalna i komfortowa dla wszystkich użytkowników.

Wydzielenie stref

Wydzielenie stref przy pomocy wysuniętej ścianki
Wydzielenie stref przy pomocy wysuniętej ścianki

Mając do czynienia ze sporą powierzchnią, należy zawsze się zastanowić, jak rozplanować każdy metr, a wszystko po to, żeby żadna powierzchnia nie została zagospodarowana nieefektywnie. Najczęściej dzieli się łazienkę na strefę suchą i mokrą.  W strefie mokrej znajdują się wanna, prysznic, umywalka, bidet. Z kolei strefa sucha to tak zwana strefa wypoczynkowa, w której możemy wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Tutaj mile widziane są meble, szczególnie fotele, wygodne krzesła, a także toaletki, dzięki którym kobiety dbają o swoją urodę. Podział na strefy nie musi odbywać się przy wykorzystaniu konkretnych materiałów takich jak na przykład ścianki działowe, parawany czy luksfery, aczkolwiek jeśli mamy taką możliwość to warto ją wykorzystać, ponieważ dzięki temu z jednej łazienki może korzystać większa ilość osób.

Naturalne materiały

W dużej łazience bardzo łatwo o przesadę w wielu kwestiach. Zbyt jaskrawe kolory, za dużo przepychu i świecidełek, złe dobranie dodatków. W związku z tą tezą warto zainwestować w jak najbardziej naturalne materiały, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody, a ich wysoka jakość zrekompensuje nam nieco wyższą cenę za poszczególne elementy. Drewno, szczególnie egzotyczne, a także naturalne kamienie czy szkło będą dobrze się komponowały zarówno w łazience klasycznej, jak i nowoczesnej.

Nowoczesny pokój kąpielowy
Nowoczesny pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy

Zazwyczaj duży metraż łazienkowy równa się duży salon kąpielowy, który obecnie staje się coraz bardziej powszechny, dzięki temu, że jest funkcjonalny i można go używać na co dzień, a do tego niesie ze sobą odrobinę luksusu, który pozwala każdego dnia rozkoszować się przyjemnymi chwilami. Duży salon kąpielowy charakteryzuje się tym, iż prócz podstawowych akcesoriów znajdują się w nim również meble, a także dodatki typu firany, zasłony, kotary, które dodają niepowtarzalnego uroku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.