Ściany w łazience – temat zawsze aktualny

Temat ścian łazienkowych wraca jak bumerang. Dzieje się tak, ponieważ przybywa inspiracji, a producenci nie ustają w zaskakiwaniu klientów atrakcyjnymi produktami. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łazienka ma swoje wymagania i coraz częściej jest pomieszczeniem, które znacznie wykracza poza funkcjonalność. Chcemy, żeby była praktyczna, owszem… ale istotna jest również aranżacja, wystrój i klimat.

Łazienka, która często bywa prawdziwym powodem do dumy, może być urządzona naprawdę zachwycająco i niebanalnie. Swoistą oprawę stanowią oczywiście ściany, dlatego warto co jakiś czas wracać do tematu, trzymać rękę na pulsie i prezentować interesujące propozycje.

tkanina
Ściana jak tkanina…

Stylowo, glamour, w tonacji retro
Na dobry początek bardzo ciekawy i efektowny pomysł, jakim są materiały imitujące tkaniny. Bez wątpienia jest to wręcz idealne rozwiązanie w bardzo modnych łazienkach w stylu glamour, vintage, w klasycznych salonach kąpielowych. Oczywiście nie namawiamy nikogo do obijania czy oklejania łazienki prawdziwą tkaniną. Najlepiej sprawdzą się tapety oraz płytki z efektownymi dekorami. Sięgamy oczywiście po specjalne tapety, przystosowane do łazienkowej wilgotności.
W stylu vintage będą również płytki łazienkowe wzorowane na tradycyjnych kaflach – jak z pieca. Jest to doskonały pomysł na łazienki retro, rustykalne i w stylu skandynawskim.

Nowoczesność, prostota, minimalizm

kamien
Nowoczesna, minimalistyczna aranżacja

Nowoczesna łazienka może być też zupełnie inna niż opisane powyżej retro inspiracje. Równie popularny i modny jest trend industrialny, surowy, minimalistyczny. I tu warto sięgnąć po beton, a właściwie po płytki, które wyglądają jak beton, ale są o wiele lżejsze. Nie da się ukryć, że wnętrze wykończone szarymi kafelkami imitującymi beton będzie surowe, ale i szlachetne, na swój sposób klasyczne lecz w bardzo nowoczesnej wersji. Zawsze można pokusić się o ocieplenie, ożywienie surowego wnętrza, np. poprzez dodanie kolorowych elementów albo ciepłego drewna.
Niemniej efektownie i równie surowo może prezentować się łazienka wykończona kamieniem albo… płytkami, które skutecznie tenże kamień imitują. Sprawdzają się w surowej, klasycznej i eleganckiej łazience (imitacje marmuru), ale mogą też stworzyć miły, ciepły nastrój, jeśli zdecydujemy się na płytki imitujące piaskowiec.
Równie interesującym wyborem jest cegła, a konkretnie płytki, którą ją udają. Czerwona cegła stworzy nastrój energetyczny, będzie przytulnie i ciepło. Ciekawie wyglądają również wnętrza surowe, szlachetne, jeśli wybierzemy płytki imitujące cegłę szarą, białą albo czarną

fototapeta
Morskie inspiracje w łazience

Kolorowe fotografie, piękne widoki i rodzinne zdjęcia
Niebanalnie, oryginalnie, kolorowo – tak również może prezentować się modna łazienka. Dość prostym, ale jakże efektownym pomysłem, będzie fototapeta. I tu mamy naprawdę nieograniczone pole do popisu. Można potraktować temat łazienkowo klasycznie, czyli wybrać fototapetę z morskimi, wodnymi grafikami, zdjęciami, obrazami. Mile widziane są też pejzaże, ale nie brakuje chętnych na artystyczne albo awangardowe obrazy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też fototapety na zamówienie indywidualne, np. z własnych grafik – chociażby kolaż z rodzinnych zdjęć

Oczywiście to zaledwie kilka przykładów na to, jak możne efektownie dekorować i urządzać łazienkę. Na pewno warto zainwestować… czas i kreatywność, ale tak, by łazienka komponowała się z resztą domu czy mieszkania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.