Łazienka dla księżniczki

Największe oblężenie odbywa się w godzinach porannych, kiedy to wszyscy domownicy chcą zadbać o swoją poranną toaletę. Ruch ten nasila się również wraz z nadchodzącymi godzinami wieczornymi, kiedy znowu chcemy się wykąpać, zrelaksować czy zrobić poszczególne zabiegi pielęgnacyjne. Łazienka jest królestwem kobiet, małych i dużych. Przy jej aranżacji warto wziąć pod uwagę potrzeby iście królewskie.

Bajka Księżniczki

Pokrętła przy kranie w kształcie kryształowych kul

Pokrętła przy kranie w kształcie kryształowych kul

Rycerz na białym koniu, piękne wnętrza, w których kobieta czuje się jak księżniczka, a do tego wszystko skąpane w dobrym smaku, ciepłych kolorach i wysublimowanych dodatkach. Świat księżniczek, czy to małych, czy tych większych, zwykle kojarzony jest z nachalnym kolorem różowym, który nie zawsze wygląda dobrze, szczególnie, kiedy jest go zbyt dużo. Okazuje się, że urządzenie łazienki dla księżniczki, w obecnych czasach jest możliwe, a to dzięki możliwościom jakie stawiają producenci farb, dodatków i akcesoriów. Wysublimowana łazienka księżniczki powinna być przede wszystkim kobieca, bogata w dodatki, które są użyteczne.

Zamkowy design

Łazienka iście królewska

Łazienka iście królewska

Po ustaleniu, że ściany wcale nie muszą być pokryte różową emalią, a w kącie nie musi stać pluszowy koń z rogiem, warto zastanowić się nad meblami, które będą nawiązywały do stylu zamkowego. Chyba każdy z nas pamięta, z bajek oglądanych w dzieciństwie, wnętrza, w których królowały pięknie stylizowane nóżki, zawijasy i wszelkiego rodzaju ozdobniki. Żeby nie przesadzić w aranżowaniu łazienki możemy się pokusić o taką fikuśną szafkę pod umywalkę, do tego krzesło typu ghost – przezroczyste albo w kolorze delikatnego różu czy brzoskwini. Całość może być dopełniona przez niestandardowe i piękne… baterie ! Baterie, które zamiast zwyczajnych pokręteł posiadają kryształowe kule, idealnie wpisują się w całość aranżacji.

Oświetlenie, lustra i dodatki

W łazience dla księżniczki bardzo ważną rolę estetyczną odgrywa oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się bogato zdobione kryształkami, które pięknie rozświetli pomieszczenie i dodatkowo doda blasku dzięki mieniącym się kryształkom. Warto również pomyśleć o podobnych kinkietach tuż przy lustrze albo o lampce, która stanie na parapecie i wieczorami będzie tworzyła niesamowity nastrój. Lustro to kolejny nieodzowny element. Powinno być duże, bogato zdobione i w centralnym miejscu. Księżniczki uwielbiają kwiaty, dlatego nie powinno ich zabraknąć w tejże łazience. Najpiękniej będą się prezentować cięte, w przeźroczystym wazonie postawionym na parapecie lub na blacie przy umywalce.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *