Toaleta dla gości rządzi się swoimi prawami…

Posiadacze niewielkich mieszkań z miniaturowymi łazienkami nie zaprzątają sobie głowy aranżowaniem wielkich przestrzeni czy też pomieszczenia tak specyficznego jak łazienka dla gości. Warto jednak wiedzieć, że są takie osoby, które chcą jak najlepiej urządzić takie wnętrze i wbrew pozorom wcale nie jest ich tak mało…

Toaleta, łazienka dla gości teoretycznie spełnia te same funkcje co analogiczne pomieszczenie przeznaczone dla domowników. Wiadomo jednak, że z założenia użytkowana jest rzadziej, ale powinna być funkcjonalna, ładna, uporządkowana. Idealnie byłoby, gdyby współgrała z resztą domu, apartamentu czy mieszkania.

umywalka
Efektowna umywalka i niezbędne akcesoria

Bardzo ważna jest dobrze zaplanowana i zaprojektowana przestrzeń. Układ toalety i łazienki dla gości powinien zapewniać wygodę i funkcjonalność. Zwracamy zatem szczególną uwagę na:
• ustawienie wyposażenia, na co w dużej mierze wpływa oczywiście metraż jaki mamy do dyspozycji. W przypadku pomieszczeń dla gości przyjęto niepisaną zasadę, aby na wprost wejścia do łazienki umieścić element ładny, jak najbardziej reprezentacyjny, taki jak chociażby efektowna umywalka z lustrem,
• wybór wyposażenia – dobrym rozwiązaniem są ustawne, kompaktowe sprzęty, które są praktyczne, ale mają też niewielkie gabaryty. Oczywiście stylistyka może być bardzo różnorodna, ale w toaletach gościnnych doradza się raczej prosty design i klasyczne kolory – biel, szarość, beż itp. Mówiąc o wyposażeniu nie pomijamy również niezbędnych akcesoriów i drobiazgów, np. mydła lub dozownika z mydłem, ręczników – pod ręką, w łatwo dostępnych miejscach.

Materiały, jakie wykorzystamy przy aranżowaniu toalety dla gości wybieramy z szerokiego spektrum dostępnego w sklepach, nie zapominając jednak przy tym o zdrowym rozsądku i umiarze. Gościnne toalety nie są z reguły wielkimi pomieszczeniami, dlatego przepych i urządzanie „na bogato” nie są wskazane. Nie oznacza to jednak, że wystrój ma być nudny – zawsze można zdecydować się na ciekawe elementy, takie jak fragmenty ułożone z płytek mozaikowych albo z teksturą czy też z kolorowych tapet.

światło
Oświetlenie – stylowe i klimatyczne

Jak w każdej łazience również w tej gościnnej bardzo ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Nie jest to łazienka, z której korzystamy na co dzień, do zabiegów higienicznych, kąpieli, domowego spa itp. Dlatego można sobie pozwolić na mniej intensywne, a bardziej klimatyczne światło. Warto postawić np. na kinkiety, lampy, ukryte oświetlenie LED czy efektowne plafony.

W związku z tym, że aranżacyjny diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, nie zapominamy o ozdobach i drobiazgach, które nadają wyraz, styl i dopasowują przestrzeń do reszty pomieszczeń. W małych łazienkach ostrożnie podchodzimy do mocnych kolorów, ale małe ozdobne dodatki, np. akcesoria mogą stanowić kolorowy akcent. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju grafiki, reprodukcje, zdjęcia itp. W takiej toalecie elementem ozdobnym może być również designerska armatura.

łazienka glamour
Dekoracje i ozdoby są mile widziane

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.