Łazienka dla najmłodszych

Pojawiające się w naszym życiu dziecko robi ogromną rewolucję, do której zwykle bardzo dobrze się przygotowujemy. Kupujemy niezbędną wyprawkę, staramy się zapewnić jak najlepszy rozwój. Kiedy dziecko dorasta, również i nasze mieszkanie przechodzi kolejne metamorfozy. Kolejne wystroje pokoju, zmiana na ‘dorosłe’ meble, aż w końcu dostosowanie łazienki do malca, który powoli uczy się samodzielności w codziennych zadaniach związanych z dbaniem o higienę.

Gra kompromisów

images

Kolorowe elementy

Trzeba zdać sobie sprawę, że posiadanie dwóch osobnych łazienek w polskich realiach jest swego rodzaju luksusem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Jest to sytuacja idealna, ponieważ wtedy jedna może być przeznaczona dla dorosłych, z kolei druga dla dzieci. Jeśli jednak tak się nie stanie to trzeba dobrze się zastanowić, które elementy dopasować do dzieci by mogły one, bez pomocy dorosłych, używać wszystkich jej możliwości. Czasami dodanie dwóch charakterystycznych dodatków sprawi, że każdy dzieciak poczuje się w łazience, niczym u siebie w pokoju. Kolorowa zasłona, ręcznik z wyszytym imieniem dziecka czy kolorowe kubki do mycia zębów wprawiają w lepszy nastrój i sprawiają, że dziecko chętniej z takiej łazienki korzysta.

Dodatki do każdej łazienki

images (1)

Przydatne akcesoria dla dzieci

Kiedy nasze dziecko jest jeszcze na tyle małe, że nie dosięga do umywalki i na przykład nie jest w stanie sobie umyć zębów, należy zadbać o podstawkę, którą obecnie można kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym. Bardzo przydatna może być również nakładka na sedes, która sprawia, że dziecko bez problemu korzysta z toalety i nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu. Kolejnym świetnym i przydatnym gadżetem może stać się mata antypoślizgowa, zarówno do wanny jak i kabiny prysznicowej. Oczywiście wszystkie te niezbędne dodatki można dostać w genialnych kolorach, z postaciami bajkowymi, które nasze dzieciaki wręcz kochają. Pozwólmy też naszym dzieciom ‘przemycić’ nieco zabawek czy naklejek, które łatwo można przykleić do płytek łazienkowych i zmieniać ich miejsce podczas każdej wodnej przygody. To wszystko sprawi, że dziecko nie będzie czuło jakichkolwiek ograniczeń i tym chętniej będzie samodzielnie wdrażało kolejne zasady higieny osobistej.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *