Wybieramy umywalkę

Bez względu na stylistykę naszej łazienki, zawsze znajdują się w niej elementy stałe, bez których nie wyobrażamy sobie użytkowania tegoż pomieszczenia. Jest to przede wszystkim muszla klozetowa, wanna bądź prysznic, a także umywalka, która coraz częściej nie przypomina swoją formą klasycznych umywalek, które jeszcze jakiś czas temu mogliśmy spotkać w każdej polskiej łazience. Obecnie na klientów czeka nie lada wyzwanie, ponieważ mogą wybierać pod względem materiału, sposobu montowania, kształtu czy nawet koloru.

Materiał na umywalkę

Szklana umywalka

Szklana umywalka

Obecne konfiguracje pokazują, że umywalka już nie musi być wykonana z ponadczasowej i nieco uniwersalnej ceramiki. Obecnie tworzy się również małe ‘arcydzieła’ z drewna, szkła, metalu, sztucznego czy naturalnego kamienia. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy, a konkretny wybór uzależniony jest od osobistych uwarunkowań. Umywalki ze szkła polecane są osobom, które nie mają manii czystości, bowiem ten typ wygląda dobrze tylko kiedy jest idealnie czysty i suchy. Woda pozostawia bardzo niechlujne smugi. Kamień to szlachetny materiał, dzięki któremu wprowadzimy do naszej łazienki odrobinę luksusu, za który niestety trzeba trochę zapłacić. Z kolei drewno idealnie będzie się wpasowywało w styl rustykalno-sielski, który nawiązuje do natury i wsi. Mimo, że wiele osób nie może sobie wyobrazić metalowej umywalki, to w pomieszczeniach surowych, nieco zimnych wyglądają fenomenalnie i często stanowią swego rodzaju kropkę nad i.

Nablatowa czy klasyczna?

Umywalka z monumentem

Umywalka z monumentem

Kolejnym kryterium wyboru może być sposób mocowania umywalki łazienkowej. Również na tym polu mamy szeroki wybór. Nie musimy się decydować na klasyczną umywalkę mocowaną do ściany, przy której będziemy chcieli przy pomocy postumentu bądź szafki zakryć wszelkie przyłącza, rurki i wężyki. Obecnie najpopularniejsze są umywalki montowane na blatach, które często stanowią dodatkową przestrzeń potrzebną do odbywania wszelkich czynności pielęgnacyjnych. Umywalki tego typu pozwalają również stworzyć dodatkową przestrzeń pod spodem, gdzie swobodnie można przetrzymywać ręczniki czy chemię gospodarczą. Nie jest to możliwe, jeśli zdecydujemy się na umywalkę wpuszczaną w blat, której wygląd dla wielu z nas jest bardzo estetyczny i warty pozbycia się dodatkowej półki pod umywalką.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *