Obudowa wanny – plastik, drewno, a może szkło?

Obudowa wanny kojarzy nam się głównie z płytkami ceramicznymi. Tymczasem możliwości jest wiele, nawet jeśli zdecydujemy się na opcję gotowej obudowy. Różnorodność materiałów i kolorów pozwoli wybrać optymalnie do wystroju oraz możliwości finansowych.

Dlaczego wato wybrać gotową obudowę plastikową?

Bez wątpienia atutem jest wyjątkowo prosty montaż, który można przeprowadzić samodzielnie. Z reguły mamy tu do czynienia z metodą na pióro i wpust. Wbrew obiegowej opinii obudowa z tworzywa sztucznego jest odporna na uszkodzenia, zarysowania wynikające z codziennej, standardowej eksploatacji. Łatwo utrzymać ją w czystości stosując ogólnie dostępne środki czyszczące. Kolejnym walorem jest szeroka paleta kolorystyczna, dzięki czemu wybierzemy obudowę idealnie dobraną do aranżacji łazienki. Dopasujemy ją też do gabarytów wanny – dostępne są obudowy standardowe, uniwersalne oraz regulowane, do wanien o niestandardowych wymiarach. Obudowa z tworzywa jest również praktyczna, wtedy kiedy trzeba usunąć usterkę, naprawić uszkodzone części instalacji – wystarczy demontaż panelu zewnętrznego i wszystko mamy jak na dłoni.

biała
Praktyczna obudowa z plastiku

Wanna obudowana drewnem

Drewno w łazience to ciekawy temat. Z jednej strony prezentuje się bardzo efektownie, z drugiej – nie jest to materiał o wysokiej wodoodporności. Oczywiście wszystko zależy od zastosowanego rodzaju drewna. Dobry wybór oznacza, że obudowa będzie wytrzymała, trwała i bardzo stylowa. Najlepiej sprawdzają się gatunki egzotyczne – iroko, merbau czy teak. Można także sięgnąć po dobry, polski dąb. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są gotowe obudowy z drewna.

wanna ciemna
Stylowo i elegancko

Wanna we szkle…

Szkło uznawane jest za materiał delikatny i kruchy, czyli teoretycznie nie nadawałoby się na obudowę wanny. Zwolennicy lekkości, prostoty i wyjątkowego efektu, jaki zapewnia szkło, mogą odetchnąć z ulgą. Rozwiązaniem są gotowe panele – obudowy z hartowanego szkła. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, mycia – traktujemy jak inne szklane powierzchnie, np. lustra (miękka ściereczka, delikatne środki czyszczące). Szklana obudowa wanny to doskonałe rozwiązanie do niewielkiej łazienki, której nie przytłoczy, a wręcz rozświetli, optycznie powiększy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.