Lustro w łazience – jest w czym wybierać

Łazienka bez lustra? Niemożliwe! To jeden z obowiązkowych elementów wystroju tego wnętrza. Ma swoje czysto praktyczne i najbardziej oczywiste zastosowanie, czyli po prostu przeglądamy się w nim podczas zabiegów pielęgnacyjnych, panowie przy goleniu, panie podczas makijażu. Odpowiednio dopasowane lustro w łazience to także efektowna dekoracja, może optycznie rozświetlać (odbija światło) czy powiększać wnętrze.

Wiemy już, że lustro w łazience musi być, warto jednak wybrać takie, które najlepiej wkomponuje się w aranżację pomieszczenia i spełni swoje funkcje. Wybór jest szeroki, różnorodny, zarówno pod względem wzornictwa, jak i cen.

Lustra tradycyjne, standardowe

Chodzi tu o lustra, które nie mają dodatkowych „gadżetów”, takich jak np. podświetlenie. Co oczywiście nie oznacza wcale, że są nudne, banalne czy też mało dekoracyjne. Przede wszystkim mogą mieć różne kształty – typowe prostokątne czy kwadratowe tafle, okrągłe,, a nawet nieregularne, asymetryczne – np. na zamówienie. Lustra prostokątne mogą być na ogół zawieszane w pionie albo w poziomie, zwracamy uwagę na system zaczepów – czy umożliwia taką konfigurację. Lustra mogą mieć ozdobne ramy albo spód (tło) w wybranym kolorze. Lustro tradycyjne można, a nawet należy odpowiednio podświetlić. W tym celu możemy zastosować np.

  • kinkiety na ruchomym ramieniu ustawiane pod dowolnym kątem, tak aby oświetlić to, co trzeba – blat, umywalkę czy twarz,
  • oświetlenie LED, jak w garderobie – odbite od jasnych kafelków rozświetla i optycznie powiększa łazienkę.
lustro rama
Klasyczne lustro dobrze oświetlone

 

kinkiety
Stylowe kinkiety oświetlają lustro

Lustra podświetlane

To takie dwa w jednym, czyli lustro, które ma już wbudowane odpowiednie oświetlenie. Kinkiety wmontowane w lustro skutecznie oświetlają twarz , co doceniamy podczas codziennych zabiegów (pielęgnacja, męskie golenie, kobiecy makijaż). Kinkiety mogą mieć standardowe żarówki albo dekoracyjne LED-y.

Lustra LED

To specyficzny typ lustra podświetlanego. Nie ma tu typowych kinkietów czy widocznych opraw. Lampki LED są wbudowane w lustro, dzięki czemu mamy gładką, stylową taflę. Bardzo ciekawym, efektownym rozwiązaniem są lustra z diodami LED zamontowanymi i ustawionymi wewnątrz w sposób, który tworzy wrażenie głębi. Konstrukcja takiego lustra to dwie tafle, jedna to tzw. lustro szpiegowskie. Dekoracyjnie prezentują się także lustra LED z kolorowym podświetleniem.

lustro led
Lustro z wbudowanym oświetleniem LED

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.