Jak ogrzać łazienkę?

Łazienka jest miejscem, w którym dokonujemy najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewnia nam intymność, komfort oraz…relaks, gdyż wiele osób lubi po ciężkim, męczącym i wyczerpującym dniu zanurzyć się w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli czy innego specyfiku pieszczącego ciało. Niestety koniec kąpieli i opuszczenie wanny może wywołać tzw.”gęsią skórkę”. Osuszanie ciała, ubieranie się, przebieranie czy wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych w zimnej łazience, gdzie dodatkowym mankamentem są przeciągi (jeśli posiadamy okno), może być przykrym i niemiłym przeżyciem, szczególnie dla małych dzieci – wrażliwych na zimno. Tymczasem, dobrze ogrzewana łazienka zapewnia nam przede wszystkim komfort oraz luksus. Remont jest doskonałym momentem, aby zmienić lub wzbogacić ogrzewanie w naszej łazience, jeżeli dotychczas była ona zimna. Obecnie mamy bowiem kilka możliwości, aby łazienka stała się przytulnym pomieszczeniem, w którym kąpiel, szybki prysznic czy inne zabiegi będą prawdziwą przyjemnością.
Ogrzewanie ścienne
Standardowym i powszechnie stosowanym sposobem ogrzewania, zarówno w bloku jak i domu jednorodzinnym są tzw. grzejniki drabinki montowane na ścianie.

prysznic w ciepłej łazience

prysznic w ciepłej łazience

Pełnią one nie tylko funkcje ogrzewania, ale doskonale spełniają się jako suszarki ręczników czy innych elementów garderoby. Na rynku można spotkać trzy podstawowe rodzaje grzejników drabinkowych: wodne, wodno-elektryczne lub elektryczne. Mają one różnorodne wymiary, moc, kolory oraz kształty, dzięki czemu idealnie komponują się z wnętrzem, stając się ciekawym elementem wystroju łazienki, nadając jej specyficznego charakteru. Na rynku można więc spotkać grzejniki drabinkowe płaskie lub wypukłe, okrągłe, prostokątne i inne, a co więcej można do nich dokupić ciekawe oraz praktyczne dodatki i akcesoria takie jak: wieszaki czy półki. Grzejniki łazienkowe zwykle występują w barwie białej, ale istnieje możliwość wyboru kaloryfera w innym kolorze.
Ogrzewanie podłogowe

glazura łazienkowa

glazura łazienkowa

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się również ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu wychodząc z wanny czy spod prysznica nasze stopy stykają się z przyjemnie ciepłą podłogą, a nie zimnymi płytkami, co daje naszym stopom rozkoszne uczucie. Ogrzewanie podłogowe doskonale zastępuje tradycyjne grzejniki ścienne, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń do meblowania.Ma to istotne znaczenie szczególnie w małych, ciasnych łazienkach, charakterystycznych dla mieszkań w starych blokach. Wiele osób często łączy ogrzewanie ścienne z podłogowym, skutecznie chroniąc się przed chłodem, a łazienka staje się najcieplejszym pomieszczeniem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *