Okno w łazience – stylowo i praktycznie

Okno w łazience to bardzo praktyczny element, dlatego w nowoczesnej zabudowie spotyka się je coraz powszechniej. Zapewnia naturalne światło, stanowi interesujący akcent wystroju. Stawia także pewne wyzwania, ponieważ wymaga odpowiedniego wykończenia, zasłony. Takiej, która zapewni prywatność i skomponuje się z aranżacją łazienki, a jednocześnie będzie odporna na specyficzne łazienkowe warunki.

Mleczne szkło w łazienkowym oknie

Na szczęście mamy dziś naprawdę duży wybór pod względem kolorystyki, rodzaju materiałów. Jednym z najbardziej oczywistych i prostych jest mleczne szkło w oknie łazienkowym. Ten rodzaj szklenia doskonale sprawdza się także w przypadku drzwi do łazienki czy sypialni, czyli do tych pomieszczeń, w których ważna jest prywatność. Jeśli chodzi o okno dodatkowym atutem jest fakt, że zastosowanie mlecznego szkła zapewnia także dostęp do światła słonecznego z zewnątrz. Jednocześnie nie ma mowy o tym, aby „podglądać”, co dzieje się za takim oknem, wewnątrz łazienki. Można także zastosować specjalną folię imitującą mleczne szkło w różne wzory i ornamenty.

okno
Mleczne szkło zapewnia prywatność

Rolety – praktyczne i efektywne

Tradycyjne rolety w oknie łazienkowym będą rozwiązaniem praktycznym i skutecznym. Na standardowe materiałowe rolety w kasetkach można jednak zdecydować się tylko, jeśli okno jest usytuowane z dala od wanny, kabiny, czyli od źródeł wilgoci i wody.  Oczywiście w łazienkowym oknie można zastosować rolety ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć, wodę i parę, wykonanych np. z poliestru. Rolety w kasecie zakryją dokładnie całą szybę, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby nie było w nich elementów z metalu podatnych na korozję.

Rolety typu plisy to kolejny dobry pomysł na wystrój okna w łazience. Są praktyczne i wygodne, możemy je podnosić i opuszczać na dowolny poziom odsłaniając fragment albo całą szybę. Wybierając dwukierunkowe rolety plisowane można odkryć tylko górę okna, dopuszczając światło słoneczne w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Powinien być wodoodporny, im grubszy, tym większe poczucie prywatności.

roleta
Kolorowa, praktyczna roleta w oknie łazienkowym

Żaluzje z wodoodpornego tworzywa

Okno łazienkowe można także zakryć żaluzjami z tworzywa, które będzie odporne na wodę i wilgoć. Dopasowane idealnie do wymiarów okna zapewnią prywatność, a ich dodatkowym walorem jest możliwość mycia standardowymi środkami czyszczącymi. W wilgotnym łazienkowym środowisku to istotny argument za wyborem takiej zasłony.

Folie samoprzylepne i statyczne

Folie samoprzylepne na szyby to niedrogi i praktyczny patent na łazienkowe okno. Z jednej strony ukryją przed ciekawskimi wnętrze pomieszczenia, z drugiej – nie zabierają dostępu do naturalnego, dziennego światła. Można je zmywać łagodnymi środkami czyszczącymi. Dodatkowym walorem jest bogata oferta kolorów i wzorów.

Ciekawym rozwiązaniem są statyczne folie mocowane bez kleju, na wodę. Jednocześnie są wodoodporne, a zatem sprawdzą się nawet na oknie umiejscowionym przy wannie czy prysznicu. Jest to folia mocowana do okna na stałe, nie trzeba jej opuszczać, zapewnia przezierność. Można natomiast usunąć ją całkowicie, a następnie przykleić ponownie.

łazienka
Folie – praktyczne i efektowne

Nowoczesne okno elektrochromowe

Szkło elektrochromowe to rozwiązanie nowoczesne i bardzo praktyczne. Pozwala na zdalne przyciemnianie szyby w 4-stopniowej skali. Szyba może być całkiem przezierna, lekko przydymiona i całkiem zmatowiona, nieprzejrzysta. Poziom przyciemnienia może być zautomatyzowany albo można go regulować manualnie, elektrycznym przełącznikiem. Oczywiście jest to metoda najbardziej kosztowna, ale też efektowna i efektywna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.