Dlaczego warto kupić meble łazienkowe na wymiar?

Łazienka to przestrzeń, która niegdyś była traktowana trochę „po macoszemu”, jeśli chodzi o aranżację, stylistykę. Na pierwszym miejscu stawiano aspekty praktyczne i funkcjonalne. Oczywiście nadal jest to istotna kwestia, ale wystrój łazienki jest dziś nie mniej ważny od salonowych czy kuchennych aranżacji. Jednym z elementów, o które warto zadbać są meble, ze względu na ograniczony często metraż, mało ustawne pomieszczenie, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest zamówienie mebli łazienkowych na wymiar.

Praktyczne i wyjątkowe meble na zamówienie

Z jednej strony salony, sklepy, producenci wręcz zarzucają nas efektownym wyposażeniem łazienek, z drugiej nie zawsze spełniają one specyficzne wymagania związane zarówno ze stylistyką całego mieszkania czy domu, jak również metrażem lub układem łazienki. Najbardziej oczywistą przesłanką do zamówienia mebli na wymiar jest oczywiście konieczność wykorzystania każdego metra w typowej małej łazience. Jednocześnie można uzyskać efekt i aranżację oryginalną i praktyczną. Zaprojektowanie szafek wiszących, pod umywalkę o nietypowych gabarytach i kształcie, szafki do wnęki w łazience to tylko niektóre pomysły, dzięki którym mała łazienka będzie funkcjonalna, ale nie „zagracona”.

łazienka duża
Nietypowy układ łazienki – najlepiej sprawdzą się meble na wymiar

Oryginalna, stylowa łazienka

Niebanalnie i estetycznie – tak będzie wyglądać wnętrze wyposażone w meble łazienkowe na wymiar. Dzięki temu, że będą one zaprojektowane do konkretnego pomieszczenia, unika się odkrytych ścian, luk czy też mebli wystających na środek łazienki, jak to ma miejsce w przypadku ustawienia szafek o standardowych, niedopasowanych wymiarach. Bardzo ważnym aspektem, z uwagi na aranżację, jest możliwość dostosowania kolorów, wzorów i faktur do reszty wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dedykowane tylko małym łazienkom. Wręcz przeciwnie – eleganckie salony kąpielowe, duże łazienki w domach i apartamentach to doskonała przestrzeń do umeblowania według indywidualnego zamówienia.

szafka
Meble łazienkowe na wymiar – wykorzystują optymalnie dostępny metraż

Materiał na meble łazienkowe

Zamawiając meble na wymiar do łazienki nie można oczywiście zapomnieć o specyficznych warunkach jakie panują w tym pomieszczeniu. Dlatego szczególną uwagę trzeba zwrócić na materiał, z którego będą wykonane. Bardzo często wykorzystuje się płyty MDF, ale muszą one być wówczas odpowiednio zabezpieczone, np. lakierem poliuretanowym, specjalną folią PCV – termoplastyczną, która pokryje każdy  kształt mebla.

Wysoką trwałością odznaczają się meble na wymiar produkowane z płyt HPL –  z tworzywa warstwowego, powstałego przez połączenie specjalnie obrobionego papieru i wysokojakościowych żywic.

drewno
Drewno w łazience – efektowne i oryginalne

Doskonałym surowcem jest drewno naturalne, coraz częściej stosowane również w łazienkach. Zaleca się gatunki  o małym skurczu, bogate w naturalne oleje chroniące przed wilgocią. Będzie to np. drewno egzotyczne, takie jak np. mahoń, iroko, teak czy cedr. Pamiętajmy, że meble drewniane  muszą być zabezpieczone przed wilgocią – specjalnymi olejami, lakierami lub woskiem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.