Łazienka jak salon, czyli aranżacja pokoju kąpielowego

O tym, że łazienka nie jest tylko pomieszczeniem z wanną, pralką i umywalką, wiemy nie od dzisiaj. Można nawet powiedzieć, że w wielu domach jest to miejsce, któremu poświęca się szczególnie dużo uwagi w procesie projektowania, aranżowania, remontowania czy dekorowania. Mówi się o modzie, tendencjach w aranżowaniu łazienek, a jednym z tzw. gorących trendów jest bez wątpienia salon, pokój kąpielowy.

Oczywiście wystawny salon kojarzy nam się przede wszystkim z dużym metrażem w apartamencie albo domu, ponieważ taki styl wręcz prosi się o przestrzeń. Niemniej jednak również w małej, kameralnej łazience można pokusić się o pewne elementy, dekoracje charakterystyczne dla luksusowych, eleganckich salonów kąpielowych.

wanna

Wanna gra główną rolę w aranżacji salonu kąpielowego

Funkcjonalny salon kąpielowy
Pokój kąpielowy w stylistyce spa, orientalnej czy vintage nadal jest przede wszystkim łazienką i musi spełniać jej wszystkie funkcje. A zatem najważniejszym elementem jest miejsce, wyposażenie do mycia. W przypadku salonu łazienkowego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wanna, która z założenia kojarzy się z relaksem, a nie szybkim porannym prysznicem. Najlepiej wybrać wannę wolno stojącą, która będzie centralnym punktem stylizacji. W salonie kąpielowym pięknie prezentuje się wanna na eleganckich, stylizowanych nóżkach.

mozaika

Mozaika – idealna w salonie kąpielowym

Ściany i podłogi nadają charakter wnętrzu
Jeśli chodzi o ściany i podłogi można pójść w kierunku eleganckiej klasyki, czyli wybrać tradycyjne płytki. Na przykład ponadczasową mozaikę, która świetnie prezentuje się na dużych powierzchniach i stanowi idealne tło dla stylizowanych, luksusowych mebli, ceramiki i dekoracji. Można również zdecydować się na zupełnie „nie-łazienkowe” rozwiązania, takie jak chociażby buduarowa żakardowa tapeta na ścianie (oczywiście wodoodporna) czy typowe dla stylistyki SPA drewno, które coraz częściej pojawia się w łazienkowych aranżacjach.

dekoracje łazienkowe

Dekoracje jak w prawdziwym salonie

Wyposażenie, dekoracje, meble…
Posmak luksusu, który jest mile widziany w salonie kąpielowym, to również wyposażenie i dodatki. Ważnym akcentem będzie na pewno armatura i tu nacisk kładziemy na stylizowane wzornictwo, vintage i zdobienia. Matowe, chromowane kurki, pokrętła jak w łazience sprzed wieków, lustro w dekoracyjnej ramie – diabeł tkwi właśnie w takich szczegółach. Meble w salonie kąpielowym powinny kojarzyć się z… salonem tradycyjnym, czyli znów można postawić na drewniane fronty, matowe, po renowacji Bardzo dobrym pomysłem jest także wprowadzenie takich mebli, których standardowo nie ma w łazienkach, np. fotela, podnóżka, małego stolika na kawę. W pokoju kąpielowym możemy wygospodarować miejsce na kwiaty, mały regał czy półki na książki, a także obrazy, grafiki czy nawet sprzęt grający. Wisienką na torcie będą świece oraz olejki zapachowe, dzięki którym podkreślimy wyjątkowy charakter łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *