Szybko, skutecznie, wygodnie – system poziomowania płytek

Standardowe rozwiązanie, które zna każdy fachowiec i złota rączka, to poziomowanie płytek przy użyciu tzw. krzyżyków. Nie jest to jednak jedyna i najlepsza metoda, układając kafelki warto wypróbować tzw. system poziomowania płytek, w którym używa się klipsów albo klinów.

System poziomowania płytek – zastosowanie

W skład takiego zestawu wchodzą specjalne kliny bądź klipsy do glazury. To akcesoria z tworzywa, które umieszcza się pomiędzy płytkami podczas ich naklejania, tak aby stanowiły podstawę dla płytek (klipsy) i dociskały je do podłogi (kliny). To praktyczne rozwiązanie sprawdza się zarówno przy układaniu ścian, jak i podłóg, przy tradycyjnych płytkach, terakocie i gresie. Można je stosować także na zewnątrz np. przy układaniu płyt granitowych. System poziomowania znajduje zastosowanie także przy specyficznym rozwiązaniu, jakim są płytki rektyfikowane (ścinane tak, by zminimalizować odległości między nimi). Jest uniwersalny również pod względem materiału – nadaje się do ceramiki i kamienia naturalnego. Korzystając prawidłowo z systemu poziomowania płytek mamy gwarancję równych odstępów między płytkami oraz idealnie gładkiej powierzchni.

łązienka
Gładka powierzchnia, równe odstępy – idealne podłogi iściany

System poziomowania płytek – jak to działa

W zestawie znajdują się klipsy i kliny, które należy odpowiednio umieścić między płytkami. Dzięki temu osiągamy odpowiednią odległość i wysokość, a tym samym doskonałą ścianę albo podłogę. W zależności od wielkości płytki dostosowuje się ilość używanych klinów i klipsów. Klipsy utrzymują płytkę na odpowiedniej wysokości umożliwiając zastygnięcie kleju na równym poziomie. Po zamontowaniu klipsów należy zamocować kliny, które dociskają płytkę do podstawki (klipsa). Po zaschnięciu kleju usuwa się wystającą część, a niewielki fragment klipsa pozostaje pod płytką.

 

System poziomowania płytek – praktyczne porady

  • Zestawy nie są drogie, warto kupować jak największe opakowania
  • System poziomowania jest jednorazowego użytku – część klipsów jest pod płytkami, a niektóre kliny mogą się odkształcać
  • Zestaw dobieramy do grubości płytek i szerokości fugi.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.