Nowe ściany w „starej” łazience

Remont nie plasuje się raczej w czołówce naszych ulubionych aktywności. Remontowanie łazienki należy do szczególnie niewdzięcznych wyzwań. Zarówno ze względu na koszty, jak i prozaiczny fakt, że ogranicza nam dostęp do miejsca, w którym dbamy o czystość. Z drugiej strony chcemy, żeby to pomieszczenie było atrakcyjnie zaaranżowane, prezentowało się świeżo albo zwyczajnie – mamy potrzebę zmian. Czasami zamiast decydować się na poważne inwestycje, remonty, demontaż i montaż ceramiki sanitarnej, wystarczą bardziej subtelne, ale widoczne zmiany. Jak chociażby montaż nowego oświetlenia czy efektowne odświeżenie płytek na ścianie.

Stare jak nowe

ciekawe płytki łazienkowe

Jak wydobyć dawny urok łazienkowych płytek

Nowe płytki w łazience to dużo pracy, spory bałagan i jeszcze większe wydatki. Co zatem zrobić, jeśli kafelki wyglądają już niezbyt ładnie albo zmienił się nam gust, marzy nam się nowa kolorystyka. Stare i podniszczone płytki możemy ratować stosując skoncentrowane środki czyszczące, specjalnie preparaty olejowe oraz impregnaty. Może się okazać, że takie zabiegi wydobędą zapomniany już urok kolorowych czy pastelowych płytek.

Odświeżamy, malujemy, zmieniamy
Nie chcemy rujnować ścian, nie potrzebujemy gruntownych prac remontowych – wentylacja, ogrzewanie, inne instalacje są nowe i świetnie działają? Ale przydałby się świeży wystrój, nowe spojrzenie na aranżację łazienki. Dobrym pomysłem jest zmiana na bazie płytek, które są zamontowane na ścianach. Jednym z prostszych rozwiązań jest przemalowanie. Oczywiście przy wykorzystaniu specjalnych farb do płytek łazienkowych. O ile w przypadku matowych kafelków wystarczy ich umycie i nałożenie farby, o tyle kafle błyszczące wymagają czyszczenia, odtłuszczenia i podkładu pod farbę.

Efektowne folie z grafiką lub wzorem

Efektowne folie z grafiką lub wzorem

Efektownym i ekonomicznym pomysłem jest zastosowanie specjalnych folii, którymi oklejamy nasze łazienkowe kafelki. Praca jest co prawda dość żmudna, wymaga cierpliwości i dokładności, ale efekty są warte starań. Szczególnie, że możemy zastosować naprawdę interesujące rozwiązania. Jak chociażby folie z efektem metalicznym, wzorami albo z grafiką czy zdjęciem na zamówienie. Aby praca była łatwiejsza, a efekty trwałe warto zabezpieczyć folie laminatem.
Możemy również zupełnie przysłonić nasze kafelki, np. montując wodoodporną płytę albo taflę lustra. Najlepiej wykorzystać do tego specjalne kleje i silikony. Podobnie można zastosować tapety wodoodporne przeznaczone do łazienek. W zależności od koncepcji, metrażu można wykorzystać takie rozwiązania na całych ścianach albo na wybranych powierzchniach. Praktycznym zabiegiem, który również wpłynie na wystrój, kolorystykę i styl, może być zmiana samych dekorów przy zastosowaniu którejś z wymienionych metod.

Skuwanie płytek, ich wymiana, wielkie inwestycje… nie zawsze mamy na to czas i fundusze. Tymczasem pozornie kosmetyczne zmiany mogą naprawdę odświeżyć lub całkowicie zmienić wnętrze naszej łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *