Kryzysowy remont łazienki ?

Kryzys to słowo, które w ostatnich kilkunastu miesiącach wciąż się pojawia i to nie tylko w wiadomościach, które mamy usłyszeć w telewizji. Kryzys dotyka wszystkie branże, a także sfery naszego życia. Bardzo często jakość naszego życia diametralnie spada, a co za tym idzie, również my poszukujemy oszczędności. Okazuje się, że jeśli pieniędzy jest niewiele, a pomysłów dużo, to można stworzyć coś oryginalnego i coś, co będzie sprawdzało się każdego dnia, nawet jeśli chcemy zrobić kryzysową łazienkę!

Rzeczy z odzysku

Wykorzystanie palet w łazience
Wykorzystanie palet w łazience

Patrząc na dotychczasowe wnętrze naszej łazienki, nie rzadko dochodzimy do wniosku, że jest dobrze, aczkolwiek pewne zmiany mogłyby wprowadzić lepszy nastrój, sprawić, że pewne niedociągnięcia wynikające z upływającego czasu, zostałyby zniwelowane i nam żyłoby się lepiej. Być może, kiedy wszystko dobrze przemyślimy, okaże się, że nasza wanna jest w porządku, umywalkę dostaniemy od ciotki, która robiła niedawno remont, a kafelki uda nam się kupić okazyjnie. Ponadto możemy zastanowić się kwestiami, które możemy wykonać sami przy minimalnych kosztach. Wszelkiego rodzaju dodatki typu zasłony, firanki, osłonka pralki czy nawet klosz do lampy, możemy wykonać samodzielnie, przy użyciu butelek, woreczków płóciennych czy materiałów, które leżą niewykorzystane w szafie. Oczywiście niektóre elementy, takie jak kafelki czy nowe rury, są elementami, których nie da się ominąć i w nie trzeba zainwestować.

Pchli targ

Stylizowana wanna z własnoręcznymi dekoracjami
Stylizowana wanna z własnoręcznymi dekoracjami

Jeśli nie posiadamy rzeczy, które moglibyśmy powtórnie wykorzystać, to warto zaglądać na tak zwane pchle targi. Są to targi, na których wystawiający to osoby, które bezpośrednio chcą sprzedać swoje ‘skarby’. Wierzcie, że nie rzadko można zdobyć przecudowne perełki, za naprawdę niewielkie pieniądze. Przydatne mogą się też okazać serwisy aukcyjne albo ogłoszeniowe, gdzie znajdziemy ogłoszenia o tym, że ktoś chce się pozbyć czegoś co nas chwyciło za serce. Być może poszukiwanie wszystkich niezbędnych elementów do naszej wymarzonej łazienki będzie trwało nieco dłużej aniżeli byśmy to zrobili w standardowy sposób, jednak trzeba pamiętać, że ten czas i tak upłynie, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne wydatki.
Dla niektórych taki pomysł może być trudny do zrealizowania, jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zastanówmy się czy nie warto spróbować? Z pewnością efekty nas zaskoczą, a dodatkowo satysfakcja z włożonej pracy i uzyskanego efektu, będzie potęgowała pozytywne odczucia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.