Kiedy łazienka woła o remont – warto zdać się na fachowców

Chyba nikt nie lubi remontów, a prace remontowe łazienki to szczególne utrudnienie, dezorganizacja i co szczególnie uciążliwe – brak dostępu do domowego centrum czystości. Niestety renowacja czy generalne zmiany są czasem nieuniknione. Warto zatem wiedzieć, kiedy łazienka wola o remont i jak rozsądnie zaplanować takie przedsięwzięcie.

Potrzeba matką… remontu łazienki

Na pewno remont staje się koniecznością, kiedy pojawiają się usterki, uszkodzenia mechaniczne dotyczące elementów wyposażenia. Może być to nieszczelność w obrębie instalacji, urządzeń, przeciekające baterie, rury, ale także rysy, pęknięcia na glazurze lub terakocie czy też zniszczone meble. Takie defekty to nie tylko kwestia estetyki, ale także wyższe rachunki za wodę czy możliwość namnażania się bakterii albo grzybów.

remont
Remont dezorganizuje domowe życie

…żeby było praktycznie i modnie

Wrażenia estetyczne to również motywacja do przeprowadzenia mniejszych albo całkiem poważnych prac remontowych. Przyczyną mogą być zarówno wyblaknięte kolory kafelków czy innych elementów, jak również zmiana mody, trendów w aranżacji wnętrz. Ze względu na to, że łazienki nie remontujemy zbyt często, dość wyraźnie widać, że stała się „niemodna”. Renowacje i zmiany wynikają również z indywidualnych potrzeb i preferencji – kiedy chcemy wprowadzić nowsze, lepsze rozwiązania albo zmienić wystrój tego pomieszczenia.

kolory
Dobry plan jest niezbędny

Dobry plan to podstawa

Decyzja zapadła – remont musi być. Jak się za to zabrać, żeby było jak najlepiej, szybko, porządnie i żeby nie zrujnować domowego budżetu? Przede wszystkim mierzmy siły na zamiary. Wiadomo, że wiele osób uważa się za złote rączki i tkwi w nie do końca słusznym przekonaniu, iż remont na własną rękę będzie tańszy. Tymczasem warto zasięgnąć fachowej porady już na wstępnym etapie działań remontowych, pozwoli to na prawidłowe oszacowanie zakresu niezbędnych prac oraz nakładów. Tak, żeby nie kupić za dużo ale też nie skonfrontować się z realnym kosztem (wyższym) w trakcie prac remontowych. Tym bardziej, że ceny materiałów wykończeniowych, urządzeń, armatury są bardzo zróżnicowane. Fachowiec pomoże wybrać rozwiązania nie najdroższe, ale też takie, których nie trzeba będzie wymieniać za rok.

mierzy
Zdajmy się na fachowców

Czas to pieniądz…

…również ten, który przeznaczamy na remont łazienki. Samodzielne działania z reguły trwają bardzo długo. Na czas trwania remontu wpływa oczywiście zakres prac, metraż, ale także fachowość i doświadczenia wykonawców. Dlatego tak istotna jest współpraca z profesjonalną ekipą już od początku, na etapie planowania i zakupów. Nie mówiąc już o tym, że instalacje, układanie płytek, malowanie itp. na pewno szybciej i lepiej wykonają fachowcy z prawdziwego zdarzenia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.