Ekonomiczne i kreatywne podejście do remontu

Remont, modernizacja, zmiana aranżacji, montaż nowej wanny, wymiana mebli – spektrum prac, jakie wykonuje się w łazience jest bardzo szerokie i zróżnicowane pod wieloma względami. Mogą być to prace kompleksowe – czyli łazienka od nowa, mogą polegać na odświeżeniu, odnowieniu np. ścian, podłóg. Innym razem zdecydujemy się na nową wannę albo zastąpienie jej kabiną. Dobrym pomysłem na lifting łazienki jest też nowa kolorystyka, wyposażenie, dekoracje. Niezależnie od zakresu prac zawsze warto spojrzeć na remont czy renowację od strony finansów.

koszty remontu

Koszty to nie lada wyzwanie

Rozsądne podejście do finansowania
Chyba wszyscy wiemy, że remont łazienki to koszty spore i nieuniknione. Niemniej jednak również w tym przypadku można poszukać oszczędności. Oczywiście rozsądnych, uzasadnionych, takich na których nie ucierpi jakość, niezawodność, trwałość oraz bezpieczeństwo. Tym bardziej, że dziś zakupy możemy robić na wiele sposobów. Przede wszystkim w sklepach, marketach stacjonarnych oraz online. Coraz częściej budowlane i wykończeniowe materiały, elementy ceramiki sanitarnej oraz meble i sprzęt do łazienek kupujemy w sklepach internetowych.

Kupujemy w różnych miejscach

łazienka vintage

Warto poszukać niebanalnych elementów wyposażenia i dekoracji

Jeśli chodzi o budowlane markety, tradycyjne albo wirtualne, warto tu kupować materiały wykończeniowe, budowlane używane np. do układania płytek, akcesoria. Kleje, pędzle, szpachle, folie itp. – takie produkty w marketach to szeroki wybór, różnorodne ceny, możliwość zakupu po korzystnych, promocyjnych cenach.
Internetowe zakupy do łazienki to również serwisy aukcyjne – głównie najpopularniejsze allegro, ale także coraz bardziej popularne strony sprzedażowe, jak chociażby olx, gratka i inne platformy. Atutem zakupów w tego rodzaju miejscach jest możliwość wyszukania rzeczy w naprawdę fajnych cenach oraz produktów wyjątkowych, unikatowych, czasem autentyków sprzed lat. Z jednej strony bez trudu znajdziemy tu całkiem dobre markowe meble, ceramikę sanitarną, wyposażenie, dekoracje, wyprzedawane przy okazji remontów. Z drugiej zaś wytrawni szperacze znajdą niejedną perełkę, która zwykłą łazienkę zamieni w miejsce zupełnie niebanalne.

Sposoby na udane zakupy

online

Dobrym pomysłem są zakupy online

Trzymając rękę na pulsie, przygotowując się do remontu łazienki czy też jej metamorfozy, zawsze warto przeprowadzić przedremontowy research, poszukać informacji oraz inspiracji w branżowych miejscach. Mile widziane są gazetki promocyjne, serwisy zajmujące się wnętrzarstwem w szerokim ujęciu. Bardzo cennym źródłem wiedzy są serwisy prowadzące wyszukiwarki, porównywarki cen. Wiadomo przecież, że podobna albo nawet taka sama rzecz może mieć bardzo różne ceny w sklepach.
Co ciekawe profesjonaliści w szukaniu rzeczy wyjątkowych i dobrych okazji chętnie przyznają się do negocjowania kosztów. Nawet jeśli cena jest widoczna, wystawiona w markecie czy hurtowni albo podana w sklepie internetowym.
Reasumując, tak jak wielu dziedzinach, również w czasie aranżowana czy modernizowania łazienki, dobrze byłoby przygotować się wcześniej. Obserwować i szukać ciekawych okazji, które sprawią, że wykreujemy niezwykły wystrój w zwykłej łazience i zmieścimy się w planowanym budżecie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *