Wygodna i bezpieczna strefa kąpielowa

Coraz więcej uwagi przywiązujemy do aranżacji i wyposażenia łazienki, czasy stricte funkcjonalnych i tylko praktycznych pomieszczeń to już przeszłość. Dziś jest to wnętrze nie mniej ważne od pokojów czy kuchni, dbamy zarówno o wystrój, szczegóły i klimat, jak i o ergonomię oraz komfort. Na szczególną uwagę w łazience zasługuje na pewno strefa mycia / kąpielowa, gdzie wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo to bardzo istotne czynniki.

Wanna na miarę łazienki
Dla wielu osób łazienka to przede wszystkim wanna, w której po ciężkim dniu można poleżeć w aromatycznej kąpieli albo ochłodzić się po letnim spacerze. Wanna, która będzie spełniała swoje zadanie i wkomponuje się w dostępną przestrzeń powinna mieć odpowiedni kształt i rozmiar, adekwatnie do metrażu oraz układu pomieszczenia. Dzięki bardzo różnorodnej ofercie dostępnej w sklepach wannę można zainstalować w łazienkach bardzo małych i tych o królewskich metrażach. Możemy bowiem wybrać wannę narożną, prostokątną, owalną, asymetryczną i w wielu rozmiarach. Aby łazienkowe wnętrze było bezpieczne, praktyczne i ergonomiczne wanna nie powinna zawadzać, utrudniać poruszania się. Nie bez powodu w przypadku mniejszych pomieszczeń szukamy rozwiązań, które można ustawić we wnękach, narożnikach. Dobrym pomysłem są wówczas modele, które zwężają się z jednej strony. Jeśli mamy do dyspozycji salon kąpielowy i nie musimy szukać kąta na wannę, warto poświęcić więcej uwagi komfortowi bezpieczeństwu. W dużych łazienkach można spokojnie ustawić wygodną wannę z siedziskiem i idealne dla dzieci i osób starszych.

owalna wanna
Wanny o różnych kształtach i wymiarach

Praktyczny i wygodny akryl
Zwracamy również uwagę na tworzywo z którego wykonana jest wanna. Jednym z najczęściej wybieranych jest akryl, który warto docenić m.in. za:
• właściwości antypoślizgowe,
• łatwość utrzymania w czystości,
• utrzymanie temperatury, wanna pozostaje ciepła
• niewielki ciężar

wanna
Akrylowe wanny wybieramy najczęściej

Wanna i kabina w jednym
Popularnym rozwiązaniem jest także wanna z natryskiem i z parawanem, który można dokupić i stworzyć coś w rodzaju kabiny prysznicowej. Poza odpowiednim rozmiarem wybieramy też rodzaj parawanu – statyczny albo bardziej ergonomiczny- składany/modułowy. Jeśli chodzi o materiał, warto zainwestować w efektowny i bezpieczny parawan z hartowanego szkła, najlepiej ze specjalną powłoką ochronną, którą docenimy przy czyszczeniu (minimalizuje osadzanie się wapiennych osadów z twardej wody).

natrysk
Kąpiel i natrysk, 2w1

Pod ręką i bezpiecznie
W komfortowej strefie kąpielowej nie może także zabraknąć podręcznych akcesoriów, takich jak mydła, kosmetyki do higieny, ręczniki, myjki. Przyda się miejsce na szlafrok czy ulubioną lekturę, która umili kąpiel. Stojaki, półki i mobilne przyborniki pomogą ergonomicznie zagospodarować akcesoria. W łazienkowej strefie kąpieli warto także pomyśleć o bezpiecznych matach antypoślizgowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.