Trochę pracy i mamy kabinę prysznicową

Nie bez powodu kabina prysznicowa kojarzy nam się ze swoistym luksusem szybkiej, ale przyjemnej kąpieli. Jest to również rozwiązane zdecydowanie bardziej ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie wody i przyjazne nawet dla niewielkiego metrażu. Dostępne dziś w sprzedaży kabiny to szeroki wachlarz możliwości, modele atrakcyjne pod względem designu, udogodnień, wygodnych dodatków. Co za tym idzie, zapewniają nie tylko szybki poranny tusz, ale również relaks po trudnym dniu. Dlatego właśnie wybór i montaż kabiny prysznicowej to temat, jaki wywołujemy dziś do tablicy.

Kabina na miarę łazienki

Wybór odpowiedniej kabiny i brodzika

Wybór odpowiedniej kabiny i brodzika

Jak powszechnie wiadomo nie brakuje wśród nas ambitnych majsterkowiczów, zaradnych panów domu, którzy sami potrafią założyć ogrzewanie, radzą sobie z małymi i większymi remontami. Nie straszne im malowanie, montaż ceramiki sanitarnej, układanie paneli oraz inne wyzwania. Zapewne zainteresuje ich również temat i zadanie, jakim jest montaż kabiny łazienkowej. Pierwszym i jakże ważnym etapem jest zawsze wybór i zakup odpowiednich elementów, czyli brodzika i kabiny. Oczywiście dopasowujemy kabinę do kształtu i wielkości brodzika, najlepiej po prostu zdecydować się na zakup tych elementów od jednego producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystko będzie optymalnie pasować, bez przykrych niespodzianek.

Udany montaż na własną rękę
Jak łatwo się domyślić montaż kabiny prysznicowej rozpoczynamy od zainstalowania brodzika. Po osadzeniu i bardzo starannym uszczelnieniu rury odpływowej, sprawdzamy idealne wypoziomowanie brodzika. Na tak przygotowanym terenie możemy montować naszą kabinę.

Ważne są dokładne pomiary

Ważne są dokładne pomiary

Montaż kabiny prysznicowej powinny poprzedzić odpowiednie pomiary miejsca na profile ścienne, również na tym etapie prac niezbędna będzie poziomica. W pierwszej kolejności montowane są profile ścienne, co przy dokładnie wykonanych pomiarach, powinno pójść jak z płatka. Profile ścienne są przykręcane do ściany po uprzednim podłożeniu uszczelek. Dalszy ciąg prac montażowych to założenie ścianek bocznych wraz z dołączonymi uszczelkami. Oczywiście trzymamy się ściśle instrukcji, które są załączone do naszej kabiny. Po zamontowaniu górnych narożników kabiny, zakładamy ostatni element, czyli drzwi, które powinny przesuwać się lekko i bez wysiłku. Pamiętajmy także o dodatkowym uszczelnieniu silikonem miejsc, w których dolna szyna kabiny styka się z brodzikiem.
Wbrew pozorom, montaż kabiny prysznicowej na własną rękę, a najlepiej na cztery ręce – z pomocnikiem, nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Na pewno wymaga jednak dokładności, cierpliwości i trochę wolnego czasu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *