Słuchawki prysznicowe – stylowe praktyczne, oryginalne

Drobiazgi mają znaczenie. Takim istotnym, pozornie niewielkim elementem wyposażenia, jest słuchawka prysznicowa. Przykładamy dużą uwagę do wyboru między wanną a natryskiem, rodzaju kabiny, brodzika itp. Równie starannie należy wybrać słuchawkę, którą może mieć wiele dodatkowych, ciekawych funkcji.

Wybór słuchawki prysznicowej wpływa m.in. na to czy można kontrolować natężenie i dystrybucję wody, a także możliwość przyjemnej, relaksującej kąpieli. Nowoczesne modele słuchawek to również atrakcyjne wzornictwo podnoszące estetykę kabiny.

prysznic
Ciekawe wzornictwo i funkcje

Wybór modelu słuchawki prysznicowej

Standardowa konstrukcja słuchawki to główka i korpus, a elementy odpowiedzialne za jej funkcje znajdują się w główce. Najprostsze modele to po prostu strumień wody, z reguły są to najmniej awaryjne słuchawki, ale nie zapewnią relaksującego masażu, czy silnego strumienia wody. Słuchawki wielofunkcyjne to przede wszystkim bardziej zaawansowane, różnorodne i nieregularne ułożenie otworów, które można wykorzystywać w różnych trybach. W takich modelach możemy regulować m.in. natężenie i ciśnienie wody. Dzięki temu zapewniamy sobie zarówno delikatny natrysk, jak i pobudzający, ujędrniający, odprężający po wysiłku. W słuchawkach tego typu możemy korzystać np. z trybu deszczownicy (orzeźwiający, delikatny strumień), hydromasażu czy relaksującej, kojącej mgiełki. Bardzo przydatną funkcją nowoczesnych słuchawek prysznicowych jest system anti-calc. Zapewnia ochronę przed osadzaniem się kamienia, co znacznie przedłuża żywotność słuchawki, a także wpływa korzystnie na jej wygląd. Najczęściej stosuje się specjalne silikonowe gumki montowane przy otworach słuchawki oraz plastikowe bolce zapobiegające pozostawaniu wody w otworach słuchawki.

woda
Zapobieganie osadzaniu się kamienia

Wygląd ma znaczenie – stylowe słuchawki prysznicowe

Aranżacja łazienki uwzględnia wszystkie elementy, w tym również wzornictwo słuchawki. Klasyczne i stylowe najczęściej mają kolor chromu, także w wersji satynowej. Na potrzeby wystroju łazienki dostępne są słuchawki w kolorze czarnym, białym czy zupełnie niestandardowym – na zamówienie. Niemniej ważna jest forma – kupimy dziś nie tylko niewielkie, okrągłe słuchawki, ale również modele o większych gabarytach, kwadratowe lub z płaską główką. Słuchawki są wykonane najczęściej z chromowanego metalu albo trwałego tworzywa sztucznego.

słuchawka płaska
Płaska słuchawka prysznicowa

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.