Praktyczna łazienka, z której korzystają dzieci

Łazienka, z której korzystają dzieci. To na pewno wyzwanie. Szczególnie, jeśli ma to być wspólne pomieszczenie z dorosłymi albo kiedy chcemy, aby funkcjonalność łazienki nadążała za dziećmi, które jak wiadomo rosną szybko.

umywalki
Praktyczne, bezpieczne umywalki

Łazienka, która rośnie z dziećmi
Wiemy już, że łazienka, z której korzystają dzieci powinna być praktyczna i funkcjonalna. Na pewno musi być również bezpieczna. Nie zapominajmy także o tym, że jest to miejsce, w którym dziecko uczy się samodzielności, zdobywa nowe umiejętności. A zatem należałoby zadbać również o przyjazne otoczenie, czyli ładną, kolorową aranżację, fajne akcesoria i dodatki. Jak widać trzeba tu połączyć przyjemne pożytecznym, praktycznym, ergonomicznym i bezpiecznym. Jest co robić!
Oczywiście można pokusić się o montaż ceramiki, wyposażenia na miarę małych dzieci, ale tylko wtedy, kiedy mamy oddzielną łazienkę dla pociech. Poza tym takie rozwiązania nie posłużą na długo i lada moment trzeba będzie wymieniać małą, nisko zawieszona umywalkę czy też miskę ustępową. Dlatego warto tak „pokombinować”, aby łazienka służyła wszystkim, co najmniej parę lat.

umywalka
Łatwo dosięgnąć i jest bezpiecznie

Ceramika na miarę

Kluczowe znaczenie ma oczywiście wybór wyposażenia, w tym elementów ceramiki. Umywalka w łazience, z której korzystają małe dzieci powinna być zamontowana na specjalnym postumencie, nodze albo wybierzmy szafkową umywalkę. Dlaczego? Zapewnia dziecku bezpieczne podparcie w przeciwieństwie do podwieszanej. Warto także umieścić lustro nad umywalką na takiej wysokości, aby dziecko mogło się przejrzeć, bez pomocy rodzica. Jeśli chodzi o miskę ustępową wystarczy wyposażenie standardowego modelu w nakładkę, która zmniejsza średnicę. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być specjalne uchwyty po bokach.

dzieci w łazience

Akcesoria w zasięgu ręki samodzielnego dziecka

Dla wygody i bezpieczeństwa
Istotne jest także wyposażenie łazienki w rozwiązania przyjazne dzieciom. Najbardziej oczywiste są specjalne schodki, podesty, dzięki którym maluch dosięgnie do umywalki czy bez trudu usiądzie na toalecie. Mogą być to jednocześnie kolorowe elementy ozdobne. Dla wygody dziecka możemy też wstawić do łazienki specjalne pojemniki, kontenerki, w których znajdą się akcesoria łazienkowe dla dziecka, po które łatwo będzie sięgnąć bez pomocy mamy. Na poziomie dziecka należy umieścić wieszaki na małe ręczniki, półeczkę ze szczoteczką i pastą do zębów. Przyda się również kilka zabawek i wesołe, dziecięce, kolorowe dodatki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.