Montujemy podwieszaną miskę ustępową

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy „za potrzebą” trzeba było biegać do zimnej, pełnej przeciągów „wygódki”. We współczesnych łazienkach królują miski ustępowe, które pełnią nie tylko funkcje praktyczne i użytkowe, ale stają się również elementem dekoracyjnym. Producenci poszczególnych marek oferują bowiem produkty, które dyskretnie wtapiają się w tło naszej łazienki i idealnie komponują z pozostałymi urządzeniami sanitarnymi jak również meblami czy sprzętem.
Niezbędne elementy  i akcesoria
Stelaż pod podwieszaną miskę ustępową
Stelaż pod podwieszaną miskę ustępową

W ostatnich latach bardzo popularne stały się podwieszane miski ustępowe, które zajmują niewielką ilość miejsca. Dzięki nim zyskujemy dodatkową przestrzeń, a to ma istotne znaczenie szczególnie w małych, ciasnych łazienkach. Podwieszane miski ustępowe pozwalają ponadto utrzymać w łazience higienę i czystość, a do tego są dosyć ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem. Co najważniejsze, ich instalacja i zawieszenie wbrew pozorom są niezwykle proste.

Podstawę montażu podwieszanej miski ustępowej stanowią odpowiednio dobrane, specjalne stelaże podtynkowe oraz przyciski. Obecnie można wybrać jeden z trzech rodzajów stelaży podtynkowych: do zabudowy lekkiej (wykorzystywane do ścianek działowych), do zabudowy ciężkiej (stosowane w przypadku ścian murowanych) oraz stelaż samonośny. Podstawowe materiały, elementy i akcesoria niezbędne do montażu podwieszanej miski ustępowej zwykle możemy kupić w gotowym już zestawie, zawierającym przygotowane stelaże, specjalne śruby w odpowiednim rozmiarze, łapy umożliwiające regulację wysokości oraz kolanko odpływowe.
 Przechodzimy do montażu
Podwieszana miska ustępowa po montażu
Podwieszana miska ustępowa po montażu

Stelaże należy przy użyciu specjalnych śrub przymocować do podłogi, a następnie zamontować na nich miskę ustępową, którą jednocześnie podłącza się do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zamierzony efekt osiągniemy, jeśli naszą misterną konstrukcję zabudujemy płytą gipsowo-kartonową lub zamurujemy, a całość wyłożymy płytkami ceramicznymi bądź innym materiałem. Chcąc zapewnić swobodny dostęp do podwieszanej miski ustępowej powinniśmy zachować przed miską i obok niej jak również między pozostałymi elementami łazienki odpowiednie odległości.

Dodatkowo, instalując podwieszaną miskę ustępową należy zwrócić uwagę na podejście do miski ustępowej. Pamiętajmy, że podejście do miski ustępowej nie może być oddalone od pionu więcej niż 1 metr. Montaż podwieszanej miski ustępowej przy zastosowaniu stelaży do zabudowy lekkiej lub ciężkiej nie należy do trudnych zadań, dlatego każdy z nas może podjąć się tego zadania. Montaż podwieszanej miski ustępowej z zastosowaniem konstrukcji samonośnej warto natomiast zlecić fachowcom.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.