Łazienka stylowa – armatura i wanna wolnostojąca

W stylowych, eleganckich łazienkach to właśnie wanna wolnostojąca stanowi jeden z najbardziej efektownych elementów aranżacji. Może być zarówno nawiązaniem do stylistyki retro, jak również do modnego obecnie trendu industrialnego, w którym elementy instalacji są dekoracyjne.

Nowocześnie albo retro

Wanna wolnostojąca to doskonały pomysł na łazienkę glamour, vintage. To idealny akcent w nowoczesnych, surowych łazienkach industrialnych. Można tu efektowne zaprezentować odpowiednio stylizowane elementy, takie jak rury, podłączenia itp. z drugiej strony dekoracyjne, ornamentowe nóżki i bateria sprawią, że luksusowa wanna stanie się najważniejszym punktem eleganckiego salonu kąpielowego. Dodatkowy, bardzo efektowny element stanowi także wolnostojąca bateria.

okrągła
Elegancka, stylowa wanna wolnostojąca

Wanna w centrum łazienki

Wanna wolnostojąca najlepiej prezentuje się w centralnej części łazienki, a to wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji. Z reguły bowiem wanny ustawiane są przy ścianach. Optymalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie takiego układu na etapie budowy albo generalnych prac remontowych. Natomiast usytuowanie wanny wolnostojącej w tradycyjnej łazience wymaga pomocy fachowca, który profesjonalnie zajmie się instalacją.

wanna
Wanna jako centralny element łazienki

Bateria wolnostojąca

Wyjątkowo efektownie prezentuje się wanna, przy której dodatkowo zainstalowana jest wolnostojąca armatura podłogowa. Ze względu na wysokość wanien wolnostojących (są wyższe) musi mieć większą wylewkę. Poza tym mamy tu wybór jak przy standardowych rozwiązaniach. Nawet eleganckie baterie w stylistyce retro mogą być nowoczesne pod względem technologii. A zatem mamy baterie wolnostojące jednouchwytowe, dwuuchwytowe, termostatyczne, z perlatorem, a także specjalne panele z baterią wielootworową i rączką prysznicową.

Baterie wolnostojące są nie tylko efektowne, ale również praktyczne. Mamy do niej wygodny dostęp w razie awarii czy konieczności wymiany. Najczęściej montuje się je przy dłuższym boku wanny (choć nie zawsze), co zapewnia łatwą eksploatację.

retro
Efektowna, stylowa bateria wolnostojąca

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.