Jak wybrać drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w strefie kąpielowej. Większość modeli musi mieć jakieś drzwi, a tu z kolei najbardziej praktyczne są drzwi przesuwne do kabiny – wygodne i ergonomiczne, nawet w niewielkich łazienkach.

Drzwi przesuwne – kategorie

Najczęściej rozróżniamy rodzaje drzwi przesuwnych do kabiny prysznicowej według kryterium ilości skrzydeł:

  • pojedyncze drzwi przesuwne składają się z jednego skrzydła ruchomego osadzonego na rolkach umieszczonych na prowadnicy. To rozwiązanie najprostsze, idealne przy małym metrażu i niewielkiej kabinie
  • podwójne drzwi przesuwne – pasują do kabin o różnych rozmiarach, od 80 do 120 cm. Zbudowane z dwóch niezależnych elementów, zapewniają większy komfort użytkowania i są łatwiejsze do utrzymania w czystości
  • potrójne drzwi wnękowe – w formie przesuwnej albo harmonijkowej, jak wskazuje nazwa doskonale komponują się z łazienkowymi wnękami zaaranżowanymi na kabinę prysznicową. Dostępne w różnych rozmiarach, składają się z odrębnych elementów ruchomych. Idealne rozwiązanie do kabin bez brodzika.

Kabiny bez brodzika to rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników, z uwagi na wygodę i ciekawe efekty w aranżacji łazienki. W przypadku prysznica bez brodzika zastosowanie znajdują np. wspomniane drzwi wnękowe i drzwi rozsuwane dwuskrzydłowe.

kabina z brodzikiem
Drzwi przesuwne – pojedyncze, podwójne lub potrójne 

Drzwi przesuwne – materiał

To kolejne istotne kryterium podczas wyboru drzwi przesuwnych do kabiny prysznicowej. Warto poznać za i przeciw konkretnym rozwiązaniom w tym zakresie:

  • szklane drzwi to z pewnością najbardziej ceniona, ale i kosztowna opcja. Oczywiście wykonane są z bezpiecznego, hartowanego szkła o różnej grubości. Dostępne są drzwi szklane o bardzo interesujących fakturach, strukturach, barwione, pokryte interesującymi grafikami. O wysokiej jakości szklanych drzwi świadczy ich odporność na zarysowania. Mogą tez posiadać specjalną powłokę, która zapobiega osadom. W przypadku kabin bez brodzika warto rozważyć szklane drzwi przesuwne bezramowe, które wyglądają bardzo efektownie.
  • drzwi przesuwne z tworzywa sztucznego – najważniejszym atutem jest tu cena. Są to również drzwi lekkie, praktyczne i łatwe w obsłudze. Decydując się na drzwi z tworzywa nie warto brać pod uwagę najtańszych ofert. Tak naprawdę tylko modele „z górnej półki” zapewnią trwałość, wygodę i bezawaryjną eksploatację. Będą miały m.in. solidne prowadnice, które się nie zacinają i nie psują.
kabina
Elegancka kabina z drzwiami ze szkła hartowanego

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.