Ekologia w łazience

Ekologia, bycie eko, ekologiczne podejście do życia to frazy, które w obecnych czasach są bardzo modne. Żyjąc w świecie w którym nie brakuje niczego, bardzo często wpadamy w pułapkę – żyjemy w nadmiarze, nie zastanawiamy się nad tym, co kupujemy, ile czego zużywamy. Myślimy tylko i wyłącznie o swoich potrzebach, a środowisko naturalne i Matka Ziemia schodzą na drugi plan. Warto się nad tymi kwestiami głęboko zastanowić, szczególnie, kiedy w planach mamy remont łazienki. Również ona może być eko!Akcja oszczędzanie!

Łazienka w drewnie
Łazienka w drewnie

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze. W związku z tym, fundamentalne dokręcanie wody, regularne wymienianie uszczelek, a także szybkie spłukiwanie czy wzięcie szybkiego prysznica, to zasady, które powinny królować w naszym domu. Do tego można dołączyć mycie zębów przy zakręconej wodzie, zakup baterii bezdotykowych czy pamiętanie o gaszeniu światła to kolejne metody na skuteczne zmniejszenie rachunków. Wprowadzenie ich w życie wymaga tylko i wyłącznie naszej samokontroli, która po pewnym czasie wejdzie nam w krew.


Naturalne materiały

Szeroko pojęta ekologia to nie tylko przyczynianie się do dużo mniejszego zużycia wody czy też energii elektrycznej, ale to również życie w zgodzie z naturą poprzez wybieranie naturalnych materiałów. Standardowym podejściem jest wykładanie łazienki płytkami ceramicznymi, które są łatwe do utrzymania w czystości, jednak z podejściem Eko nie mają nic wspólnego. Najlepszy do tego celu będzie kamień, który w połączeniu z drewnem nie będzie surowy i zbyt ‘zimny’ do takiego pomieszczenia jakim jest łazienka. Nasze meble zrobione z wikliny czy rattanu będą z pewnością oryginalnym dodatkiem, który dodatkowo ociepli całe wnętrze.

Eko łazienka w kamieniu
Eko łazienka w kamieniu

Eko sprzątanie

Łazienka to miejsce mokre, które idealnie się nadaje do namnażania bakterii i grzybów. Żaden z domowników tego nie chce, dlatego też konieczne jest utrzymywanie jak najlepszej czystości, bo tylko to sprawi, że wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych będzie zwyczajnie przyjemne. Zamiast używać drażniących detergentów, można użyć tego co posiadamy w kuchni ! W walce z ‘łazienkowym’ brudem najlepsi okazują się być: ocet, cytryna, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona czy proszek do pieczenia. Jak widać arsenał jest naprawdę pokaźny, sprosta nawet najtrudniejszym zabrudzeniom. Do tego miękka szmatka (najlepiej bambusowa), ciepła woda i nasza przestrzeń łazienkowa będzie lśnić! Po wszystkich zabiegać możemy wykonać samodzielnie zapachy do łazienki – zmieszać kilka łyżeczek sody oczyszczonej z ulubionym olejkiem aromatycznym i już !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.