Efektowne luksfery w łazience

Łazienka może, a nawet powinna mieć wystrój i klimat, w którym będziemy czuć się dobrze. Zarówno podczas standardowych zabiegów higienicznych, jak i w trakcie relaksującej wieczornej kąpieli czy zabiegów dla urody. Łazienka może i wręcz powinna być kolejnym wnętrzem, które dopełnia styl i nastrój całego domu. Mamy teraz naprawdę szerokie pole do popisu w tym zakresie, aranżacja łazienek coraz częściej odchodzi od standardowych rozwiązań, kafelków, bieli, beżu i błękitu. Jedyne co nas może ograniczać to względy czysto praktyczne, podyktowane specyfiką tego pomieszczenia. Luksfery, pustaki szklane to z całą pewnością rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w łazience, a efekty wizualne mogą być imponujące.

Praktyczne i oryginalne ścianki z luksferów

Luksfery - wzory i kolory
Luksfery – wzory i kolory

Luksfery są elementem wykończenia wnętrz znanym już od lat. Niesłusznie kojarzą się niektórym z nudną, zieloną ścianą w obiektach użyteczności publicznej. Pustaki szklane, które są dostępne dziś na rynku to wysoka jakość, znakomite parametry techniczne i bardzo ciekawe wzornictwo. Ze względu na interesujące właściwości, nowoczesne luksfery świetnie sprawdzą się również w łazience. Chociażby dlatego, że ścianki z luksferów pozwalają na doświetlenie miejsc, przestrzeni, w których brakuje dobrego oświetlenia. Zastosowane jako ścianka czy drzwi rozjaśnią łazienkę bez okna czy kabinę natryskową. Podświetlane luksfery to dodatkowe źródło światła, ale też zabieg niezwykle efektowny dla wystroju wnętrza.

Dlaczego luksfery są dobrym pomysłem na aranżację łazienki?

Wśród wielu atutów i argumentów za, na uwagę zasługują na pewno parametry techniczne i właściwości tego materiału. Pustaki szklane w łazience zapewnią oświetlenie miejsc, w których nie ma okna, źródła światła. Ścianka z luksferów oddzieli kabinę czy wannę, ale jednocześnie zapewni doświetlenie z sąsiadującego wnętrza.

Ścianki przy kabinie albo wannie
Ścianki przy kabinie albo wannie

Pustaki szklane są również praktycznym rozwiązaniem w przypadku charakterystycznych dla łazienki warunków. Są bowiem odporne na wilgoć, a zatem świetnie sprawdzą się jako materiał na ścianki wokół kabiny, wanny czy umywalki. Ponadto jest to materiał bardzo praktyczny i komfortowy jeśli chodzi o estetykę i utrzymanie w czystości. Nie wymagają specjalnych środków czyszczących i niespecjalnie widać na nich zachlapania. Jest to również materiał o wyjątkowych parametrach dźwiękoszczelności, przenikania światła oraz doskonałej izolacji termicznej.

Więcej szczegółów technicznych, informacje na temat praktycznej strony i samego montażu pustaków szklanych, w następnym wpisie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.