Bezpieczna podłoga w łazience

Podłoga w łazience to temat… rzeka. Oczywiście oby nie dosłownie, bo mokra posadzka w łazience to nie tylko bałagan, ale także ryzyko poślizgnięcia i naprawdę niebezpiecznego upadku. A zatem wybór materiałów do łazienki to nie tylko kwestia wyglądu i wystroju, ale również, a może przede wszystkim – bezpieczeństwa.

podłoga

Może być stylowo i bezpiecznie

Bez poślizgu w łazience
Jednym z podstawowych kryteriów podczas zakupu płytek czy innych rozwiązań na łazienkową posadzkę, powinien być stopień poślizgu. Szczególnie, że jedno (estetyka) nie wyklucza drugiego (bezpieczeństwo). Płytki, gres, terakota są dostępne w bogatej palecie kolorów, gabarytów i wzorów. Pamiętajmy także o tym, że o antypoślizgowe podłoże należy zadbać również w miejscach takich jak brodzik czy wanna. Co prawda nie ma narzuconych norm i przepisów dotyczących klasy antypoślizgowości w domowych łazienkach, ale na pewno jest to jeden z istotnych czynników wyboru materiałów wykończeniowych na łazienkową podłogę.

Poprawiamy podłogę w łazience

podłoga w łazience

Bezpiecznie w mokrych strefach łazienki

Dbamy o bezpieczeństwo w łazience, zwłaszcza, jeśli korzystają z niej dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne. Niemniej jednak nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że płytki o wysokim stopniu antypoślizgowości mogą być trudne do utrzymania w czystości. Pozostaje także dylemat co zrobić, jeśli wybrane wcześniej płytki nie spełniają wymogów w tym zakresie. Warto wówczas zainteresować się metodą nakładania powierzchni antypoślizgowej na gotowe podłogi. Nowoczesne techniki antypoślizgowe można zastosować na wiele rodzajów powierzchni np. na płytki ceramiczne, gres, marmur, granit, płytki kamienne, lastryko. Wśród atutów takiego rozwiązania wymienia się m.in. fakt, że powierzchnia antypoślizgowa nie zmienia faktury, kolorystyki oraz jakości podłogi. Aby uzyskać odpowiednią klasę antypoślizgowości, czyli współczynnik tarcia, stosuje się preparaty o starannie dopasowanym stężeniu. Warto docenić fakt, że podłoga jest praktycznie od razu do użytkowania, a metodę można zastosować również w wannach i brodzikach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *