Żeby w łazience było ciepło …

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe, o które należy idealnie zadbać. Liczą się nie tylko kolory, wysublimowane dodatki czy też urządzenia, ale również temperatura w pomieszczeniu. Nikt z nas nie lubi, kiedy po kąpieli nasze nagrzane ciało musi zmierzyć się z chłodnym powietrzem w pomieszczeniu. Żeby takie sytuacje były rzadkością należy zastanowić się nad wyborem konkretnego ogrzewania w łazience, które zaspokoi oczekiwania wszystkich domowników.

Grzejniki drabinkowe

Stalowy grzejnik drabinkowy

Stalowy grzejnik drabinkowy

Są one najczęściej spotykaną formą ogrzewania naszych łazienek. Są funkcjonalne, można dopasować ich rozmiar do naszych potrzeb, a przede wszystkim posiadają dodatkową funkcję – są świetnym wieszakiem na ręczniki, które od razu są suszone. Grzejniki drabinkowe obecnie możemy spotkać w różnych kształtach, a nawet kolorach, dlatego też dobranie konkretnego modelu do naszej łazienki nie powinno być problemem. Aby było możliwe utrzymanie optymalnej temperatury powietrza 24 stopnie, to należy dostarczyć na każdy metr kwadratowy od 100 do około 140 W ciepła. W związku z tym, kiedy nasza łazienka jest o powierzchni 7 metrów kwadratowych, to łatwo obliczyć, że zapotrzebowanie na ciepło będzie wynosiło około 700- 980 W.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe kojarzy się z ogromnym komfortem, jednak nie wszyscy podchodzą do niego pozytywnie. Spróbujemy przybliżyć trochę cech pozytywnych i negatywnych. Do niewątpliwych zalet należą z pewnością:

Bezpieczna łazienka

Łazienka z ogrzewaniem podłogowym

równomierny rozkład temperatury w łazience, możliwość wykorzystania w nietypowych warunkach, wysoka wydajność, ograniczenie lub rezygnacja z grzejników ściennych. Z kolei, jeśli chodzi o wady to wymienia się najczęściej: spore koszty, ograniczenia w wyborze konkretnych materiałów do położenia na podłodze w łazience, konieczność uwzględnienia w projekcie domu. Oczywiście zarówno wad, jak i zalet może być zdecydowanie więcej, jednak do podjęcia decyzji potrzebna jest przede wszystkim nasza subiektywna ocena, która tak naprawdę jest najważniejsza. Najważniejsze jest oczywiście to, żeby w naszej łazience cały czas było przyjemnie i ciepło, bez względu na to, z jakiego źródła to ciepło będzie pochodziło.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *