Wybieramy grzejnik do łazienki

Łazienka jest w naszym mieszkaniu lub domu pomieszczeniem trudnym w utrzymaniu, sprzątaniu czy urządzaniu. Wymaga dużej troski i uwagi, gdyż zwykle panują w niej trudne warunki. Poważny problem stanowi bowiem duża wilgotność powietrza, która sprawia, że podstawowy i niezbędny sprzęt oraz grzejniki narażone są na działanie wody, korozję i rdzę. Z tego powodu sprzęt łazienkowy oraz kaloryfery znacznie szybciej zużywają się i z czasem niestety tracą swoją funkcjonalność, a także urok. Dodatkowo zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, jakie wykonujemy każdego dnia w łazience wymagają odpowiednio wysokiej temperatury powietrza, dzięki czemu kąpiel czy szybki prysznic będzie prawdziwą przyjemnością. Wybór i zakup grzejnika ma niezwykle istotne znaczenie.

łazienka z grzejnikiem

łazienka z grzejnikiem

 

Tajemnica tkwi w mocy

Wiele osób, kupując grzejnik do łazienki kieruje się głównie walorami estetycznymi grzejnika łazienkowego, który naszym zdaniem powinien idealnie komponować z pozostałymi elementami takimi jak: płytki czy meble. Wydaje nam się również, że im większy grzejnik, tym większa siła jego grzania. Tymczasem jest to mylne założenie. Tajemnica siły grzewczej każdego łazienkowego kaloryfera tkwi bowiem przede wszystkim w jego mocy, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami producenta, takimi jak: wymagana temperatura w pomieszczeniu, zapotrzebowanie na ciepło w łazience oraz temperatura zasilania i powrotu wody do instalacji c.o. Jeśli nie mamy pewności, co do wyboru grzejnika o odpowiedniej mocy, warto zasięgnąć opinii fachowca, który przeprowadzi niezbędne obliczenia i pomoże dobrać kaloryfer odpowiadający naszym potrzebom i oczekiwaniom. Może jednak okazać się, że jeden standardowy grzejnik jest niewystarczający, dlatego warto łączyć różne sposoby ogrzewania, aby zapewnić sobie jak najbardziej optymalne warunki w łazience.

 

Walory estetyczne i funkcjonalne
Kiedy już wiemy, o jakiej mocy potrzebujemy grzejnika, warto również zastanowić się nad jego kształtem, kolorem, rodzajem pokrycia zewnętrznej warstwy czy funkcjonalności. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór grzejników i kaloryferów łazienkowych, które idealnie komponują się z otoczeniem czy stylistyką naszej łazienki.

wygodna łazienka

wygodna łazienka

Grzejniki, zwłaszcza tzw. drabinkowe, często pełnią funkcje suszarki, na której wieszamy ręczniki czy poszczególne elementy naszego prania. Można je wzbogacić dodatkowymi akcesoriami, wieszakami, itp. Standard stanowią kaloryfery w kolorze białym, ale na życzenie klienta, za niewielką opłatą, producenci oferują możliwość przemalowania grzejnika na dowolny kolor. Warto również zwrócić uwagę na wykończenie i pokrycie kaloryfera, które powinno być wykonane z materiałów najwyższej jakości, odpornych na działanie wody, korozję oraz rdzę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *