Wentylatory do łazienki

Wentylatory łazienkowe zapewniają czyste powietrze i skutecznie odprowadzają jego zanieczyszczenia, jak np.: parę wodną, zarodniki grzybów i pleśni. Powinny być zabezpieczone przed wodą i zainstalowane w odległości ok. 1,25 od wanny czy kabiny prysznicowej. Instalując wentylator łazienkowy dobrze wiedzieć, że w mieszkaniu musi być przepływ świeżego powietrza. W tym celu warto zamontować drzwi łazienkowe z otworami nawiewnymi. Wybierając wentylator do naszej łazienki, weźmy pod uwagę jego wydajność i ciśnienie. Sprawdźmy, jakie wentylatory możemy zamontować w naszej łazience?
Komfort i wygoda w łazience
Na rynku istnieje cała gama różnych wentylatorów łazienkowych. Biorąc pod uwagę ogólną ich jakość, sposób wykonania, trwałość i działanie, można wyróżnić m.in. wentylator standardowy, który włącza się przy pomocy włącznika elektrycznego w momencie korzystania z łazienki.

Wentylacja w łazience serii Idol

Wentylacja w łazience serii Idol

Możesz również zakupić wentylatory łazienkowe wyposażone w czujnik ruchu, wilgotności, albo światła. Z pewnością są o wiele bardziej komfortowe, aniżeli wentylatory standardowe, ponieważ nie musimy pamiętać o ich włączeniu i wyłączeniu. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przekroczy określony poziom, wentylator zostanie uruchomiony i będzie pracował tak długo, dopóki wilgotność nie osiągnie optymalnego poziomu.

Na rynku można zakupić również wentylatory wyposażone w żaluzję, co sprawia, że z łazienki nie wydostaje się powietrze ogrzewane, a do środka nie dostaje się powietrze z zewnątrz.
Wentylatory ścienno-sufitowe i kanałowe
Do łazienki możesz zakupić wentylator, który montuje się bezpośrednio na ścianie lub suficie. Bardzo często ma za zadanie wentylować pomieszczenie w pewnej jego części, np. tutaj gdzie zamontowaliśmy kabinę prysznicową. Zwykle wentylatory ścienne mają małą wydajność. Decydujemy się na nie w celu usprawnienia wentylacji grawitacyjnej.

Seria Idol Marki KOLO

Seria Idol Marki KOLO

Wentylatory kanałowe możesz zainstalować w przewodzie okrągłym. Bardzo często zastępują wentylację naturalną i są stosowane w łazienkach, gdzie wentylacja grawitacyjna nie ma miejsca w ogóle ze względu na brak okna, komina wentylacyjnego i brak przepływu powietrza w całym mieszkaniu. Wentylatory kanałowe mają naprawdę dużą wydajność. Jeśli nawet wyłączymy taki wentylator,  przepływ powietrza w naszej łazience jest nadal zapewniony.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *