Ukrywanie rur w łazience

Wszelkiego rodzaju rury, wężyki i innego rodzaju instalacje, są tym wszystkim co chcielibyśmy skutecznie ukryć, po to żeby nasza łazienka była estetyczna. Wiele osób nie ma pojęcia jak do tego się zabrać. Istnieje kilka wskazówek, które skutecznie pokażą nam jak stworzyć łazienkę piękną i wolną od tych elementów, których na co dzień nie chcielibyśmy oglądać.

Nielubiane rury

Proste rozwiązania

Okazuje się, że zazwyczaj najprostsze rozwiązania są  najlepsze, dlatego też specjaliści radzą obudowanie niepotrzebnych elementów płytami gipsowo-kartonowymi. Płyty te są bardzo wygodne w użyciu i nie będziemy mieli problemu z wycinaniem nietypowych kształtów. Należy bezwzględnie pamiętać, że nie wszystkie elementy nadają się do zabudowy. Chodzi oczywiście o te elementy, do których powinniśmy mieć łatwy  i szybki dostęp. Najważniejsza jest rura z odpływem wody, montowana pod umywalką. Można ją ukryć pod estetycznie wyglądającą szafką albo istnieje inny sposób- wyeksponowanie jej. Mówi się, że jeśli nie da się czegoś zakryć, to warto to wyeksponować i w tym przypadku może się to sprawdzić, szczególnie, jeśli nasze wnętrze ma być urządzone w stylu industrialnym.

Systemy podtynkowe

Cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dzięki nim wiele estetycznych problemów odchodzi w niepamięć. To oczywiście systemy

System podtynkowy

podtynkowe wykorzystywane do zamontowania sedesu. Powstałą ‘dziurę’ zakrywa się wspomnianą wcześniej płytą kartonowo- gipsową, a następnie kładzie się płytki tudzież maluje farbą. Baterie podtynkowe to kolejna propozycja producentów, którzy chcą pokazać, że łazienka może być miejscem bardzo estetycznym. Wygląda to niezwykle elegancko, ponieważ na zewnątrz pozostaje tylko sterowanie wodą i baterią.

Obudowa wanny

Pomimo rosnącej popularności wanien wolnostojących, nadal najczęściej stawiamy je w narożniku, a więc nasze ukrywanie jest sprawą dużo prostszą. Wystarczy zabudować dwa boki. Przy zabudowywaniu kwestią kluczową  jest oczywiście dostęp do syfonu. W razie konieczności wyczyszczenia go albo jakiejś awarii trzeba szybko się do niego dostać. Opcją chętnie wykorzystywaną są drzwiczki magnesowe, które nie wyrózniają  się wyglądem od całej powierzchni obudowy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.