Praktyczne, higieniczne i efektowne baterie bezdotykowe

Łazienka jest dziś pomieszczeniem nie tylko praktycznym, o określonej funkcjonalności. Zwracamy także uwagę na jej wystrój. Przy zakupie elementów armatury warto wybierać te, które spełniają kryteria użyteczności, higieny oraz atrakcyjnego designu. Przykładem takiego produktu może być bateria bezdotykowa.

Higieniczna bateria bezdotykowa

Bateria bezdotykowa jest rozwiązaniem „zapożyczonym” z łazienek w obiektach użyteczności publicznej. Pozwala tam na zachowanie wysokich standardów higieny, bezpieczeństwa, zapobiega przenoszeniu drobnoustrojów z rąk na armaturę. Wizualnie nie odbiega od tradycyjnych baterii, znajdziemy modele w różnej stylistyce, czyli do każdej łazienki.

umywalki
Baterie bezdotykowe – praktyczne rozwiązanie w obiektach użyteczności publicznej

Jak działa bateria bezdotykowa?

Bateria bezdotykowa jest wyposażona w fotokomórkę, specjalny czujnik na podczerwień uruchamiany po podstawieniu rąk pod ujście wody. W zależności od ustawień producenta czujnik reaguje od razu albo z małym opóźnieniem. Podobnie jest z zamknięciem wypływu wody – następuje natychmiast po wyjęciu dłoni spod kranu albo po kilku czy kilkunastu sekundach. Nowoczesne urządzenia pozwalają na samodzielne programowanie tych ustawień. Można także ustawić temperaturę i siłę strumienia wody, co ma szczególne znaczenie, kiedy z baterii korzystają np. małe dzieci (chroni przed poparzeniem).

dłonie
Bateria na fotokomórkę – woda płynie, kiedy podstawimy dłonie

Zasilane baterii bezdotykowych

Przy montażu baterii bezdotykowych mamy „z głowy” problem zaworów uruchamiających strumień wody. Działają na fotokomórkę, która potrzebuje jedynie odpowiedniego źródła zasilania. Możemy wybierać pomiędzy bateriami zasilanymi przez akumulator albo z sieci. W pierwszym przypadku będą to baterie – akumulatorki, które wymieniamy albo ładujemy co jakiś czas. Baterie zasilane prądem wyposażone są w specjalny transformator. Bardzo istotne jest tu profesjonalne podłączenie z uwzględnieniem zabezpieczenia przewodów przed wilgocią i wodą. Praktycznym rozwiązaniem są baterie bezdotykowe, w których możemy korzystać z obydwu źródeł zasilania.

bateria
Bateria bezdotykowe – praktyczne, stylowe, uniwersalne

Dlaczego warto zamontować baterię bezdotykową?

Na pewno jest to rozwiązanie droższe od standardowej armatury, ma jednak naprawdę wiele zalet:

  • wysoki poziom higieny tego typu urządzenia – unikamy dotykania kurka przed i po umyciu rąk, nie ma ryzyka przenoszenia bakterii i zarazków
  • nowoczesne modele mają wbudowany dodatkowy system dezynfekcji wody
  • fotokomórka zapobiega zalaniu łazienki przy niedokręconym kurku
  • oszczędność wody, która płynie tylko wtedy, kiedy pod ujściem znajdują się dłonie
  • czysta powierzchna baterii – nie osiada na niej mydło, brud, kurz i zanieczyszczenia z rąk
  • estetyka i wzornictwo – mogą być proste, minimalistyczne, kolorowe, podświetlane, nowoczesne, klasyczne, vintage czy glamour, pasują do każdej łazienki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.