Funkcjonalna bateria umywalkowo – bidetowa

Niewielki metraż w łazience inspiruje do zastosowania naprawdę praktycznych, często wielofunkcyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest, nadal niezbyt często stosowana, bateria umywalkowo – bidetowa. Warto przyjrzeć się temu elementowi wyposażenia łazienki, również dlatego, że ma szersze zastosowanie niż wskazywałaby na to jego nazwa.

Mała łazienka z bidetem?
Rozplanowanie metrażu małej łazienki bywa nie lada wyzwaniem, a bidet na pewno nie znajduje się na początku listy niezbędnych instalacji. W pierwszej kolejności koncentrujemy się na najważniejszych w łazience – umywalce, toalecie, kabinie prysznicowej albo wannie, pralce i potrzebnych meblach. Warto jednak poznać rozwiązanie, które skutecznie zastępuje bidet, a także ma wiele innych zastosowań.

łazienka
Praktyczna bateria umywalkowo – bidetowa
Fot: armaturasanitarna.net

Jak działa bateria umywalkowo – bidetowa
Bateria umywalkowo – bidetowa składa się ze standardowej armatury umywalkowej oraz z drugiej zasadniczej w tym przypadku części. Stanowi ją element przypominający mniejszą słuchawkę prysznicową, jest on połączony z umywalkową baterią za pomocą spiralnego węża. Słuchawka jest wyposażona w dodatkowy przycisk, dzięki któremu włącza się przepływ wody, a zatem nie trzeba uruchamiać żadnego kurka przy umywalce – odkręcać wody. W ten sposób bateria spełnia swoją nominalną funkcje – jako armatura bidetowa, ponieważ jest umieszczona bezpośrednio obok toalety.

bateria
Bateria umywalkowa i specjalna „słuchawka”
Fot: Oras

Inne zastosowania
Praktyczne wykorzystanie baterii umywalkowo – bidetowej docenimy także podczas sprzątania. I tak np. dzięki poręcznej słuchawce na długim wężu bez trudu napełnimy wiadro wodą. Taka instalacja ułatwia również zabiegi porządkowe, takie jak dokładne wymycie i opłukanie umywalki, a także zabiegi higieniczne, np. szybkie umycie włosów bez korzystania z wanny czy kabiny prysznicowej.

inne
Praktyczne zastosowanie
Fot: Oras

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.