Podświetlane elementy w łazience

Oświetlenie w jakimkolwiek pomieszczeniu ma spełniać dwie podstawowe funkcje: po pierwsze zasada funkcjonalna, po drugie nadawanie odpowiedniego nastroju, który w łazience jest szczególnie ważny. Decydując się na nowoczesną łazienkę z asymetrycznymi kształtami, nowoczesną glazurą, warto też pokusić się o nietypowe oświetlenie, które idealnie będzie współgrało w całością.

Oświetlenie LEDowe

Podświetlone fugi

Oświetlenie typu LED jest bardzo popularne w aranżacjach naszych mieszkań i jak się okazuje idealnie może się odnaleźć również w łazience. Pomysłem, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnej łazience są podświetlone… fugi ! Dobra firma budowlana poradzi sobie z ich założeniem ponieważ jest to kwestia niezwykle prosta. Najważniejsze to zabezpieczyć całość dokładnie silikonem, który będzie chronił wnętrze taśmy ledowej. Innym bardzo popularnym, jednak nie mniej efektownym elementem, może być podświetlenie wanny. Elastyczne taśmy spokojnie można wyginać w dowolnych stronach, więc przyklejenie ich do powierzchni wanny narożnej nie powinno stanowić większego problemu. Oświetlenie typu LED wykorzystuje się również do podświetlenia różnych półeczek, szczególnie tych szklanych, ale także wnęk, które zyskują dużo na atrakcyjności.


Podświetlenie lustra

Oryginalne podświetlenie

Niektórzy uważają, że to lustro jest najważniejszym elementem każdej łazienki, ponieważ dzięki niemu możemy się przejrzeć, sprawdzić czy dobrze wyglądamy i czy nasz wygląd jest nienaganny. Warto sprawić, żeby owe lustro również było dobrze oświetlone, a dzięki temu robienie codziennego makijażu, ale również innych czynności pielęgnacyjnych, nie powinno stanowić żadnego problemu. Najlepiej sprawdzają się punkty świetlne typu kinkiet, ponieważ umiejscowione po obu stronach lustra dają wystarczającą ilość światła.


 

 

Świecąca woda?

Osoby lubiące nowoczesność i nietypowe rozwiązania, mogą pokusić się o … świecącą wodę. Jest to oczywiście nic innego, jak specjalna nakładka na kran, wykorzystująca diody LED. Kolor wody zmienia się w zależności od jej temperatury- zimna przybiera kolor niebieski, a ciepła – czerwony. Rozwiązanie to jest bardzo efektowane i robiące wrażenie, a kosztuje naprawdę niewiele.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *